У МЗС переконані, що Північний потік не конкурент українській трубі

Грищенко запевняє, що без України ні Росія, ні сама Європа не обійдуться.

Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко не вважає, що відкритий газопровід Північний потік є альтернативою транспортування російського газу до Європи через українську газотранспортну систему.

Про це він заявив сьогодні на брифінгу.

"Ми відстоювали дуже логічну, раціональну, переконані, також і економічно обгрунтовану позицію, що найкоротший, найбільш екологічно безпечний шлях доставки газу не тільки з Росії, але й з Центральної Азії до Європи пролягає через Україну", - сказав Грищенко.

Він наголосив, що Північний потік прокладений по дну Балтійського моря, де є велика кількість заповідників, залишки мін часів Другої світової війни, а також затоплена хімічна зброя. Міністр висловив думку, що Північний потік був не найкращим вирішенням проблеми безпечного постачання газу до Європи.

"Ми не бачимо у Північному потоці критично важливу альтернативу тим можливостям, які надає наша газотранспортна система. Відтак без України для забезпечення потреб Європи ні Росія, ні сама Європа не обійдуться. Питання полягає в іншому: як зробити так, щоб і ми, перш за все, і Європа, і Росія відчували впевнено, комфортно, з розумінням балансу інтересів в організації саме такої системи постачання газу, яка задовольнила б усіх", - сказав Грищенко.

Нагадаємо, у німецькому Любмині Дмитро Медведєв і Ангела Меркель 8 листопада, дали офіційний старт роботі газопроводу "Північний потік" - найдовшому у світі 1224-кілометровому морському трубопроводу.

Читайте також:

Європа почала закачувати газ в обхід України

Російський газопровід в обхід України запрацює 8 листопада

"Північний потік" збільшить залежність Європи від Росії

Україна ще 10 років буде головним транзитером російського газу

ВідеоРосія запустила газопровід в обхід України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: