У МЗС переконані, що Північний потік не конкурент українській трубі

У МЗС переконані, що Північний потік не конкурент українській трубі

Грищенко не бачить у Північному потоці "критично важливу альтернативу" / Фото: УНІАН

Грищенко запевняє, що без України ні Росія, ні сама Європа не обійдуться.

Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко не вважає, що відкритий газопровід Північний потік є альтернативою транспортування російського газу до Європи через українську газотранспортну систему.

Про це він заявив сьогодні на брифінгу.

"Ми відстоювали дуже логічну, раціональну, переконані, також і економічно обгрунтовану позицію, що найкоротший, найбільш екологічно безпечний шлях доставки газу не тільки з Росії, але й з Центральної Азії до Європи пролягає через Україну", - сказав Грищенко.

Він наголосив, що Північний потік прокладений по дну Балтійського моря, де є велика кількість заповідників, залишки мін часів Другої світової війни, а також затоплена хімічна зброя. Міністр висловив думку, що Північний потік був не найкращим вирішенням проблеми безпечного постачання газу до Європи.

"Ми не бачимо у Північному потоці критично важливу альтернативу тим можливостям, які надає наша газотранспортна система. Відтак без України для забезпечення потреб Європи ні Росія, ні сама Європа не обійдуться. Питання полягає в іншому: як зробити так, щоб і ми, перш за все, і Європа, і Росія відчували впевнено, комфортно, з розумінням балансу інтересів в організації саме такої системи постачання газу, яка задовольнила б усіх", - сказав Грищенко.

Нагадаємо, у німецькому Любмині Дмитро Медведєв і Ангела Меркель 8 листопада, дали офіційний старт роботі газопроводу "Північний потік" - найдовшому у світі 1224-кілометровому морському трубопроводу.

Читайте також:

Європа почала закачувати газ в обхід України

Російський газопровід в обхід України запрацює 8 листопада

"Північний потік" збільшить залежність Європи від Росії

Україна ще 10 років буде головним транзитером російського газу

Росія запустила газопровід в обхід України

Росія запустила газопровід в обхід України

Повʼязані теми:

Наступна публікація