Україна ще 10 років буде головним транзитером російського газу

Запуск "Північного потоку" вдарить по економіці України не так сильно, як старт "Південного потоку".

Україна залишиться основним і найбільшим транзитером російського газу в найближчі 10-15 років, вважає незалежний експерт із енергетичних питань Володимир Саприкін.

За його словами, після запуску Російською Федерацією газопроводу "Північний потік" транзит газу через територію України скоротиться на 10 млрд куб. м.

"Безумовно, запуск цього газопроводу - це втрати для України Загалом перша нитка має потужність 27 мільярдів кубічних метрів, і не можна казати, що саме цей обсяг буде знятий з України. Максимально, можливо, вже наступного року, ми втратимо не більше 10 мільярдів кубічних метрів транзитного газу. Це тривожний дзвоник для України, і ми маємо активно проводити енергетичну політику, у тому числі щодо відносин у газовій сфері з Російською Федерацією", - сказав він.

Водночас експерт зауважив, що значно серйозніше на обсягах транзиту через територію України позначиться запуск іншого газопроводу - "Південного потоку".

"Південний потік" має зняти весь обсяг прокачки з українського напряму. На щастя, він гальмується: поки не дає дозволу Туреччина, немає ще певних експертиз... Скоріше за все, цей проект розпочне совою роботу ближче до 2019 року. Це буде серйозний удар по транзиту Україною", - зазначив Саприкін.

Нагадаємо, 7 вересня прем'єр РФ Володимир Путін заявив, що Україна з запуском газопроводу "Північний потік" перестала бути ексклюзивним транзитером російського газу до Європи.

Читайте також:

Україна втратила статус ексклюзивного транзитера російського газу

Росія заявила про можливість будівництва нової гілки Північного потоку

Росія запускає газопровід в обхід України

Росія готова судитися з Україною по газовому питанню

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: