Медведєв підкине грошенят для порятунку єврозони

Дата публікації
Перегляди
1340
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Медведєв підкине грошенят для порятунку єврозони

Медведєв готовий допомогти єврозоні / Фото: Остров

Однак президент Росії зауважив, що допомога не буде великою, мовляв, Європа повинна допомогти собі сама.

Президент Росії Дмитро Медведєв у ході саміту G20 в Каннах пообіцяв надати фінансову допомогу єврозоні.

За словами Медведєва, Росія - частина Європи, і їй небайдужі проблеми єврозони. Але додав, що Росія братиме участь у програмах підтримки країн ЄС як мінімум через МВФ.

Медведєв, однак, зауважив, що через розміри європейської економіки зовнішня допомога не може бути визначальною.

"Європа повинна допомогти собі сама. У Євросоюзу сьогодні є для цього все: і політичний, і фінансовий ресурс, і підтримка багатьох країн", - наголосив він.

Президент Росії сказав, що основний тягар порятунку єврозони має понести великий бізнес, оскільки уряди "пов'язані по ногах" власними боргами. Ціна порятунку євро виявилася, за його словами, непідйомною для багатьох економік Європи.

Раніше Китай, за повідомленням низки ЗМІ, заявив, що готовий взяти участь у порятунку єврозони. Передбачалося, що китайці будуть викуповувати випущені Фондом фінансової стабільності ЄС облігації.

Крім того, про готовність підтримати Європу грошима оголошувала Норвегія. У свою чергу, Греція в особі міністра фінансів Евангелос Венізелос попросила про допомогу у вирішенні боргової кризи Росію, а також інші країни БРІК.

Під час кризи 2008 року російський уряд розглядав варіанти виділення стабілізаційного кредиту Ісландії, яка переживала в той момент обвал в економіці і девальвацію національної валюти. Проте у результаті кредит так і не був наданий.

Нагадаємо, 3 листопада у Каннах почався самміт "Великої двацятки G20". Оглядачі називають цей саміт "останнім шансом" для європейців довести інвесторам, що вони мають чіткий план виходу з боргової кризи, в якій опинилися деякі країни єврозони, і зможуть його реалізувати.

Читайте також:

Росія вкотре відкинула пропозицію Януковича щодо Митного Союзу

Янукович: Україну виштовхали з газового ринку Середньої Азії

Крах Європи спричинить значно сильнішу кризу, ніж була у 2008 році

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1340
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація