Європа почала закачувати газ в обхід України

Дата публікації
Перегляди
1847
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Європа почала закачувати газ в обхід України

Європа почала закачувати російський газ в обхід України

Чехія почала отримувати поставки газу від балтійського узбережжя в обхід України.

Чехія відкрила проміжну станцію в Крушних горах, завдяки чому в країну почалися поставки газу від балтійського узбережжя в обхід України.

З цією станцією в 2012 році буде з'єднаний внутрішній газопровід Gazela, який є південною гілкою балтійського "Північного потоку" і повинен забезпечувати газом південь Німеччини.

Постачання російського газу до Чехії та Словаччини поетапно будуть переводитися на маршрут Nord Stream - OPAL через Німеччину замість транзиту через Україну.

Саме суперечки між Росією та Україною в минулому кілька разів обернулися збоєм у поставках газу, що принесло проблеми Німеччини та Чехії.

Нагадаємо, раніше глава сербської державної газової компанії Srbijagas Душан Баятовіч заявив, що будівництво ділянки газопроводу "Південний потік" в Сербії може початися до кінця поточного року.

Сербія також прагне диверсифікувати імпорт газу, який надходить з Угорщини через територію України, для уникнення збоїв поставок.

Серед усіх країн, що беруть участь в проекті "Південний потік", балканська країна першою завершила техніко-економічне обгрунтування будівництва "своєї" частини газопроводу.

Нагадаємо, фахівці вважають, що Україна вже наступного року відчує на собі негативний вплив обхідних російських газопроводів. Обхідний газопровід відбере в України близько 700-800 мільйонів доларів на рік.

Читайте також:

"Північний потік" відбере в України 20% транзитних грошей

Україна ще 10 років буде головним транзитером російського газу

Російський газопровід в обхід України запрацює 8 листопада

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Газовий конфлікт України і РФ
Дата публікації
Перегляди
1847
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація