"Батьківщина" вперше випередила Партію регіонів - опитування

Дата публікації
Перегляди
4204
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Батьківщина" вперше випередила Партію регіонів - опитування

Фото: УНІАН

Найбільше рейтинг ПР впав на Донеччині та в Криму.

Партія "Батьківщина" вперше випередила Партію регіонів у соціологічних опитуваннях щодо наступних парламентських виборів.

Про це повідомив у четвер, 9 грудня, керівник фірми "Юкрейніан Соціолоджі Сервіс" Олександр Вишняк, презентуючи спільне з фондом "Демократичні ініціативи" опитування громадської думки щодо наступних парламентських виборів.

Вишняк підкреслив, що вперше серед тих, хто відповів, що піде на вибори, партія "Батьківщина" набрала 18,8%, тоді як Партія регіонів на відсоток менше – 17,8%.

При цьому соціологи дослідили падіння рейтингу Партії регіонів, зокрема, в березні рейтинг Партії регіонів становив 22,8% і за декілька місяців Партія регіонів втратила 5%. При цьому більше всього вона втратила на Донеччині та в Криму.

Вишняк зауважив, що раніше Партія регіонів на Донеччині мала підтримку 44%, а зараз всього 24%. "Ці 20% здебільшого пішли в нікуди, але деякі пішли комуністам та "Фронту змін", - сказав соціолог.

"Батьківщина" порівняно з березнем збільшила свою підтримку трохи більше, ніж на 2%. У березні вона мала 16,1, у грудні – 18,8%.

Також він констатував значне підвищення рейтингу "Фронту змін" 11,4% в грудні, порівняно з березневими 5,5%, та КПУ – 8,4% в грудні, у березні – 4,4%.

Також соціолог констатував, що шанси потрапити у парламент є у партії "УДАР", яка в грудні набрала 5,8% (у березні – 2%) та у "Сильної України" – 4,4% (у березні 4,7%).

Не дотягує до нового прохідного бар'єру партія "Свобода" - 3,3% (у березні 3,5%).

Менше 2% набирають Народна партія, Громадянська позиція, Наша Україна, Партія зелених України. Решта партій набирають менше 1%.

При цьому соціолог відзначив, що у грудневому опитуванні вони не ставили графи проти всіх. Хоча у березневому 11,8% респондентів висловили бажання голосувати проти всіх.

Також у грудні зменшилась кількість тих, хто ще не визначився – 15,7% порівняно з березнем – 22,2%.

Опитування проводилось з 22 листопада по 6 грудня. Було опитано 2 тисяч 12 респондентів старше 18 років у всіх регіонах України, похибка становить 2,2%.

Читайте також:

БЮТ та НУНС на знак протесту пішли з Ради

Яценюк майже наздогнав Тимошенко у президентському рейтингу

БЮТ придумав спосіб очищення від потенційних "тушок" у списку

Колишній нардеп-бютівець покинув лави Партії регіонів

Бютівці блокували Раду разом з регіоналами

Наступна публікація