Понад 57% іспанців проголосували на виборах за 2 години до закриття

Понад 57% іспанців проголосували на виборах за 2 години до закриття

Вибори в Іспанії / Фото: ru.euronews.net

На дострокових виборах в Іспанії виборці проявили активність в останні дві години голосування, за попередніми даними еxit polls вже відомо переможця виборів.

На парламентських виборах в Іспанії до 18.00 місцевого часу (21.00 мск) проголосували 57,66% виборців, повідомив журналістам державний секретар з комунікацій Фелікс Монтейро (Felix Monteira).

Це на 3% менше, ніж станом на той же час на парламентських виборах в 2008 році.

Практично у всіх провінціях Іспанії відзначається зниження активності виборців, порівняно з минулими виборами за винятком країни Басків. У країні Басків - 56,08% (53,42% на виборах в 2008 році).

Найвища активність виборців у провінції Мурсія - 63,36%. Найнижча в автономному місті Мелійя, іспанському володінні на півночі Африки - 40,07%.

Активно беруть участь у голосуванні жителі в автономних областях Валенсія - 62,74%, Кастилія-Ла Манча - 61,71%, Кантабрія - 61,53%.

У столиці Іспанії на цю годину проголосували 61,34% виборців.

У неділю в Іспанії проходять дострокові парламентські вибори. У країні відкрито 23,106 тисячі виборчих дільниць, підготовлено 221,179 тисячі урн і 58,85 тисячі кабінок для голосування.

У виборах до національного парламенту Іспанії беруть участь рекордна кількість виборців - 35,7 мільйона осіб.

За даними еxit polls, найбільшу кількість місць одержала опозиційна консервативна партія "Народна партія".

"Народна партія" з легкістю змогла перемогти владну партію соціалістів, отримавши за підсумками виборів до парламенту від 181 до 185 місць. Для отримання абсолютної більшості в парламенті Іспанії необхідно набрати 176 місць з 350.

Дострокові вибори мають допомогти Іспанії подолати стагнацію в економіці та знизити рівень безробіття, який на даний момент складає 21,5%.

Лідер "Народної партії" Маріано Рахой Брей, який може очолити кабінет міністрів, в ході передвиборної кампанії обіцяв подолати повільне економічне зростання. Проте його звинувачують у намірах істотно скоротити витрати на освіту та охорону здоров'я.

Прем'єр-міністр Іспанії Хосе-Луїс Родрігес Сапатеро, який займав свій пост протягом восьми років, розпустив парламент в кінці вересня. Він заявив, що не братиме участі у виборах.

Читайте також:

Іспанське селище рекордно проголосувало на виборах в парламент за 7 хвилин

Мешканці Іспанії виступили проти занадто дорогого візиту Папи Римського

Для порятунку від кризи Центробанк почав купувати борги Італії та Іспанії

В антиурядових мітингах в Іспанії взяли участь більше 100 тисяч осіб

Повʼязані теми:

Наступна публікація