Повінь прорвала дамбу - Бангкок йде під воду

Околиці столиці Таїланду затоплені 1,5-метровим прошарком води. Повінь загрожує центральним частинам міста.

Повінь в Таїланді / Фото: AFP
Східна частина столиці Таїланду і сусідня провінція Нонтхабурі на заході країни уже повністю затоплені. Вода піднялася на висоту 1,5 метри і рухається до центру Бангкока.

Вода пробила шлюз в районі каналу Клонг Прапа (водопровідний канал) на північній околиці міста, канал розлився, і вода вздовж нього рухається в географічний центр міста - райони Самс і Маккасан. Канал Клонг Прапа - один з найдовших в Бангкоку, він проходить від північних околиць до центру, через низку історичних районів, і закінчується в діловому центрі міста.

Тайська влада визнала, що не в змозі захистити всю територію від затоплення. За словами прем'єра Йінглак Чінават, належить вирішити, які квартали слід продовжувати захищати від води, а які будуть затоплені.

"Вода підступає з декількох напрямів. Ми не можемо утримувати все під контролем. Ми намагаємося оповістити про небезпеку населення", - сказала вона.

Найбільша за останні півстоліття сезонна повінь у Таїланді, викликана сильними зливами, спричинила критичну ситуацію в центральних і східних регіонах країни. Загинуло більше 300 людей, близько трьох мільйонів постраждали.

На початку тижня влада Таїланду заявила, що найгіршого вдалося уникнути: дамби та укріплення вздовж берегів річок і каналів витримали, а велика частина води з річки Чао Прая була направлена ​​в Сіамську затоку.

Тоді столиці вдалося витримати перший удар стихії. Однак дощі на півночі і в центрі країни призвели до того, що загороджувальні споруди вивільнили велику кількість води вгору за течією річки Чао Прая.

Затоплено кілька великих індустріальних парків, без роботи залишилися десятки тисяч людей. Стихія зруйнувала більше 200 доріг і перервала залізничне сполучення півдня країни з північчю.

Читайте також:

Повінь в Таїланді може обернутися дефіцитом жорстких дисків у світі

Тайський слон затоптав молодят з України

Тисячі голодних крокодилів втекли з ферми поблизу таїландського курорту

У Китаї 20-метрова хвиля накрила журналістку, яка робила сюжет про тайфун (відео)

Повінь прорвала дамбу - Бангкок йде під воду

Повінь прорвала дамбу - Бангкок йде під воду

Повʼязані теми:

Наступна публікація