Прем'єр Хорватії розповів про допомогу Україні. Ексклюзив ТСН

Андрій Пленкович розповів про своє бачення війни на Донбасі, візової лібералізації та інтеграції України до Європи.

На третю річницю Революції Гідності до України з офіційним візитом завітав новообраний прем'єр Хорватії Андрій Пленкович. До цього він очолював делегацію Європарламенту в Комітеті асоціації Україна-ЄС, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Пленкович зустрівся з українським колегою Володимиром Гройсманом. Урядовці підписали кілька угод про співпрацю. У планах – спільні проекти, які допоможуть Україні стати більш енергетично незалежними. "Ми організовуємо форум між хорватськими та українськими бізнесменами. Сюди з Загреба прилетіли більше сотні підприємців. Ми хочемо поділитися з Україною своїм найсвіжішим досвідом щодо асоціації та вступу до Євросоюзу, куди ми приєдналися в 2013 році. Третій аспект – те, що важливо стратегічно, для територіальної цілісності України – це хорватський досвід мирної реінтеграції наших окупованих територій", - пояснив гість.

ВідеоПрем'єр Хорватії оцінив шанси України на безвіз та висловив своє ставлення до війни на Донбасі

За його словами, не може бути сумнівів в оцінці подій у Криму та на Донбасі в останні роки. "Україна стала жертвою агресії. Немає жодної дилеми, ми точно знаємо, хто жертва, а хто агресор. Я говорив і говоритиму: повернути Україні окуповані території – це пріоритет, законний і моральний обов'язок міжнародної спільноти. Ми знаємо, яких саме заходів треба вживати, аби нормалізація життя на цих територіях дозволила проводити місцеві вибори і таким чином повністю повертати ці території до свого складу. Але я переконаний, питання безпеки має бути передумовою, на якій Україна мусить чітко наполягати під час переговорів з міжнародними партнерами", - підкреслив Пленкович.

На думку хорватського прем'єра, Україна потребує часу для відходу від старих моделей організації життя та стандартів поведінки. "Україна, я б сказав, все ще знаходиться в перехідному періоді. Усі країни – і Хорватія зокрема, хоч вона і ввійшла до Євросоюзу та НАТО кілька років тому – всі поступово відходять від старої соціалістичної системи, і неможна назвати цей процес завершеним. Потрібні покоління, аби змінити атмосферу, змінити ментальність. Україна вже дістала таку політичну та економічну допомогу від Європи, як ніхто з центрально- чи східноєвропейських країн. Але інші міжнародні кризи, складнощі з ратифікацією угоди про асоціацію та іноді внутрішня політична нестабільність роблять становище в Україні куди вразливішим, ніж воно мало б бути після виборів. Україні конче потрібна стабільність, яка принесе поступ на шляху до Європи", - упевнений іноземний урядовець.

Парламентські вибори в Хорватії: перемагають опозиційні "патріоти"

На питання щодо безвізового режиму та шансів його отримати відповідь Пленковича була такою: "Незважаючи на складнощі, зараз, як на мене, Євросоюз мусить повністю зосередитися на візовій лібералізації, тому що ми винні це українським громадянам. І це найвідчутніший спосіб для Європи стати ближчою до українців. Ми знаємо, що Україна виявилася достатньо сильною, аби піклуватися про півтора мільйони вимушених переселенців – без потоку біженців з цієї території до Євросоюзу. І ці зусилля варті поваги".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: