Росія вимагає від Lufthansa визнати Гонконг частиною Китаю

У Росії і Німеччини виникла географічна суперечка - чи вважати Гонконг частиною Китаю, що має економічне підґрунтя.

У російській і німецькій авіавладі виникла географічна суперечка - чи вважати Гонконг частиною Китаю. Суперечка має і економічне підґрунтя - визнавши Гонконг китайською територією, німецьким авіаперевізникам доведеться розщедритися на 30 млн доларів на рік.

Географічні розбіжності можуть мати й іншу ціну - обмеження доступу авіаперевізників з РФ і Німеччини на російсько-німецькі маршрути.

Транссибірський маршрут - найкоротший і найбільш вигідний шлях до Азії для європейських авіакомпаній. Щоб отримати на нього доступ, закордонні перевізники ще з радянських часів повинні були підписувати угоди з Аерофлотом і платити йому так звані "пролітні гроші": комісійні за користування російським повітряним простором, зазначає видання.

Хоча проти плати за транссибірські маршрути активно виступають чиновники Євросоюзу, називаючи цю практику непрозорою і такою, що порушує принципи конкуренції, російська влада поки успішно протистїть спробам позбавити Росію "пролітних грошей".

До 1997 року ця територія не належала Китаю і мала власну авіаційну владу, а німецькі авіаперевізники мали особливий режим при польотах в цей регіон. З приєднанням до Китаю Гонконг отримав особливий автономний статус із збереженням у тому числі власного авіаційного регулятора та законодавства. Але російський Мінтранс наполягає, що тепер Гонконг повинен вважатися територією Китаю і німецька Lufthansa повинна платити за польоти туди, так же, як за транссибірські перельоти в Китай.

Раніше подібні вимоги висувалися і до швейцарської авіакомпанії Swiss, але та відмовилася підписувати договір, і зараз її рейси в Шанхай і Гонконг йдуть в обхід Росії.

Читайте також:

На Гонконгській біржі Януковичу подарували статуетку бика

Україна та Гонконг скасували візи

У Гонконзі почали знімати перший порно-фільм у 3D

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: