СРСР перекрив всі шляхи реабілітації розстріляних в Катині поляків

Дата публікації
Перегляди
1041
Поділитись:
WhatsApp
Viber
СРСР перекрив всі шляхи реабілітації розстріляних в Катині поляків

Родичі розстріляних в Катині поляків не можуть домогтися їхньої реабілітації

У ФСБ Росії пояснили, що справи розстріляних за наказом радянської влади поляків були знищені, а без них реабілітація неможлива.

Розстріляних в Катині польських офіцерів не можна реабілітували через те, що не збереглися архівні документи, пише ВВС Russian.

"Польським громадянам, розстріляним на території СРСР, відмовлено в реабілітації тільки на підставі того, що в архівах ФСБ не збереглися кримінальні справи відносно них", - сказав начальник управління реєстрації і архівних фондів ФСБ Василь Христофоров.

Він зазначив, що за законом для реабілітації жертви репресії кримінальна справа має бути спрямована з архіву в прокуратуру чи суд.

"На польських громадян таких справ немає,оскільки вони були знищені. На сьогоднішній день це єдина перешкода, через яку прокуратура і суд не можуть прийняти рішення про реабілітацію розстріляних військовополонених", - пояснив Христофоров.

На початку жовтня Європейський суд з прав людини провів перші слухання за позовом до Росії 15 родичів польських офіцерів, розстріляних в Катині в 1940 році.

Позивачі стверджують, що їхні рідні були вбиті без судового розгляду в період з квітня по травень 1940 року, і це вбивство потрапляє під термін "військовий злочин".

Крім того, суд визнав прийнятною скаргу позивачів на російську влада, яка, як стверджується, не надали необхідну інформацію у відповідь на їхні запити.

Раніше посл Росії у Польщі Олександр Алексєєв заявляв, що польські офіцери, які загинули в Катині, можуть бути реабілітовані. За його словами, йде пошук можливостей чи формули, яка влаштовує родичів і не суперечить російському законодавству.

Читайте також:

Росія передала Польщі чергові розсекречені матеріали про Катинь

Мєдвєдєв вважає Катинську справу вичерпаною: провина лежить на СРСР

Онук Сталіна вимагає від Росії 100 млн за звинувачення по Катині

Наступна публікація