Онук Сталіна вимагає від Росії 100 млн за звинувачення по Катині

Онука Сталіна обурила фраза із заяви депутатів, згідно з якою "Катинський злочин було скоєно за прямою вказівкою Сталіна та інших радянських керівників", тому він хоче відстояти чесне ім'я свого діда.

Верховний суд відмовився розглядати позов онука Сталіна Євгенія Джугашвілі, який оскаржував заяву Держдуми "Про Катинську трагедію та її жертв". Про це повідомив адвокат Джугашвілі Леонід Жура.

Коли саме відбулася ця подія, неясно. За словами адвоката, відхилений позов, в якому в якості відповідачів додали прем'єра Володимира Путіна та президента Дмитра Мєдвєдєва, вже встиг розглянути Тверський районний суд Москви.

Відповідно до визначення цієї інстанції, з позовом до Путіна необхідно звертатися в Савеловський суд, а позов до Мєдвєдєва був відхилений, тому що глава держави має недоторканність.

Подання за скаргою на Держдуму було призупинено, оскільки вже сам Джугашвілі вирішив судитися не тільки з нижньою палатою, але і з парламентським виданням, у якому була опублікована заява, яка його образила.

Позов до Держдуми було подано 10 грудня 2010 року. Джугашвілі обурила фраза із заяви депутатів, згідно з якою "Катинський злочин було скоєно за прямою вказівкою Сталіна та інших радянських керівників".

Він зажадав від парламентарів 100 мільйонів рублів. Причому не з усіх, а тільки з тих, хто голосував за прийняття заяви - "Єдиної Росії", "Справедливої Росії" і ЛДПР.

"Ми не хочемо зайвого ажіотажу навколо цієї справи і тому вирішили обмежитися не занадто великою сумою вимог", - заявив Жура.

За його словами, у разі задоволення позову кошти підуть "у фонд боротьби за чесне ім'я Сталіна".

Євген Джугашвілі раніше неодноразово програвав суди. Так, він безуспішно судився з Росархівом, звинувачуючи його у фальсифікації документів, а також з радіостанцією "Ехо Москви" і "Новою газетою".

Нагадаємо, Держдума Росії 26 листопада 2010 прийняла заяву, в якій говориться, що польські офіцери під Катинню були розстріляні за прямою вказівкою Сталіна та інших радянських керівників.

Мєдвєдєв напередодні візиту до Польщі 6 грудня 2010 заявив, що "за цей злочин відповідає Сталін і його поплічники".

Читайте також:

У Лондоні в фойє театру встановили статую Сталіна

Комуністи пообіцяли пам'ятник Сталіну в Києві

Росія поклала вину за Катинську трагедію на Сталіна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: