Росія може реабілітувати розстріляних у Катині польських офіцерів

Російський посол закликав залишити "катинське питання" історикам і правникам. Водночас пошуки "формули для її вирішення" тривають.

Польські офіцери, які загинули в Катині, можуть бути реабілітовані, повідомив у четвер посол Росії у Варшаві Олександр Алексєєв.

"Йде пошук можливостей. Упевнений, що формула, яка влаштовує родичів і не суперечить російському законодавству, буде знайдена", - зазначив Алексєєв.

Нічого більш конкретного - ані про "формулу", ані про терміни - дипломат не сказав.

Водночас він закликав залишити "катинське питання" історикам і правникам, з тим, щоб не ускладнювати політичні відносини РФ та Польщі.

"Що мається на увазі під нерозв'язаністю "питання Катині"? Політичне засудження цього злочину? Росія це робила неодноразово, останній і переконливий приклад - нещодавня заява Держдуми, яка отримала великий резонанс у Польщі. Розсекречення кримінальної справи? Воно триває у суворій відповідності з російськими законами: Польщі вже передані 137 з 183 томів", - сказав посол.

Нагадаємо, Катинська справа про розстріл в 1940 році тисяч полонених польських військовослужбовців співробітниками НКВС протягом десятиліть ускладнювала відносини між Росією та Польщею.

Всього у Катині загинули майже 22 тисячі польських офіцерів. Їхні родичі протягом багатьох років намагаються добитися реабілітації розстріляних, але поки безуспішно. З 2008 року Росія почала передавати Польщі матеріали у справі, але ще тоді росіяни зауважили, що єдиного архіву документів не існує, і значна частина паперів була знищена ще в 1950-ті роки.

Цього року в Катині відбудуться чергові жалобні заходи пам'яті загиблих. Президент Польщі Броніслав Коморовський вже заявив, що має намір приїхати з цієї нагоди в Росію. У 2010 році тодішній глава Польської Республіки Лех Качинський розбився в авіакатастрофі під Смоленськом, коли прямував до Катині на річницю трагедію.

Читайте також:

Поляки вирішили не брати з Росії гроші за розстріл у Катині

Качинський: Росія має визнати Катинь геноцидом

Росія поклала вину за Катинську трагедію на Сталіна

"Містика Катині": грузинське ТБ поховало Качинського за місяць до катастрофи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: