Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Що чекає на Італію після відставки Ренці - Bloomberg

Прем'єр-міністр Італії Маттео Ренці піде у відставку після референдуму в країні.

Прем'єр-міністр Італії Маттео Ренці пішов у відставку в перші години після того, як виборці рішуче відхилили його пропозицію про конституційну реформу. Що чекає на Італію, після того, як ринки відреагують на результат?

Про це пишуть Джон Фолейн, К'яра Албанезе і Едвард Робінсон у статті "Що чекає на Італію після відставки Ренці?", опублікованій на сайті Bloomberg.com.

1. Що відбудеться в понеділок?

У понеділок вдень Ренці передасть відставку президенту Серджо Маттарелле. Маттарелле доведеться встановити, чи можливо створити новий коаліційний уряд, або необхідно провести дострокові вибори. Він може попросити Ренці відкласти свій відхід, щоб мати можливість провести переговори зі спікерами обох палат парламенту, а також з лідерами партій.

Різниця на голосуванні була настільки велика, що Ренці також можуть змістити з поста лідера Демократичної партії
Джон Фолейн, К'яра Албанезе, Едвард Робінсон, Bloomberg

Різниця на голосуванні була настільки велика, що Ренці також можуть змістити з поста лідера Демократичної партії (ДП). У понеділок в адміністрації Ренці відмовилися коментувати повідомлення в газеті Corriere della Sera про те, що він може піти з поста лідера партії. Будь-який сценарій значно ускладнить і затримає спроби сформувати новий уряд, оскільки ДП є найбільшою партією в парламенті.

2. Хто може стати наступником Ренці?

Серед можливих наступників – старші союзники Ренці, такі як міністр фінансів П'єр Карло Падоан, спікер Сенату П'єтро Грассо і міністр культури Даріо Франческіні. Номінально Ренці залишиться при владі, поки не прийме присягу новий прем'єр.

ВідеоІталія після референдуму залишиться без прем'єр-міністра

3. Чого хоче президент Маттарелла?

Стабільності. Маттарелла ніколи не вважав, що Ренці повинен пов'язувати референдум з відставкою, оскільки голосування (принаймні, на папері) стосувалося реформи, а не роботи уряду. Президент волів би, щоб новий уряд залишалося до початку 2018 року, коли заплановані наступні вибори – але як довго зможе протриматися тимчасова адміністрація, буде залежати від лідерів партії.

4. Чого хочуть противники Ренці?

"Рух п'яти зірок", що виступає проти істеблішменту, хотів відставки Ренці, а тепер вони вимагають негайних виборів.

"П'ять зірок" і Демократична партія Ренці йдуть майже врівень в опитуваннях громадської думки в першому турі загальних виборів, і могли б перемогти у другому турі з результатом 53% до 47%, показує опитування EMG, опубліковане в неділю. Якщо "Рух п'яти зірок" потрапить в уряд, партія планує ще один референдум з питання про те, чи варто Італії залишатися в зоні євро.

Колишній прем'єр-міністр Сильвіо Берлусконі, лідер правоцентристської партії "Forza Italia", розглядає можливість повернення, потенційно в рамках нової керівної коаліції
Джон Фолейн, К'яра Албанезе, Едвард Робінсон, Bloomberg

Колишній прем'єр-міністр Сильвіо Берлусконі, лідер правоцентристської партії "Forza Italia", розглядає можливість повернення, потенційно в рамках нової керівної коаліції.

5. Що стане наступним пріоритетом Італії?

Крім формування нового уряду, пріоритетом для основних політичних партій є реформа виборчого законодавства. Вони прагнуть змінити систему виборів в нижню палату, тому що поточна система автоматично надасть більшість місць провідній партії – яка може виявитися "Рухом п'яти зірок".

6. Як реагують ринки?

Євро впав до найнижчого рівня з березня 2015 року, коли Ренці оголосив про свою відставку, хоча відіграв позиції до кінця промови прем'єра. Євро був на 0,5 відсотка нижче, на рівні $ 1,0616 станом на 9:15 ночі за місцевим часом.

Вартість облігацій Італії також знизилася на тлі побоювань того, що голосування проти конституційної реформи зміцнить націоналістичні рухи
Джон Фолейн, К'яра Албанезе, Едвард Робінсон, Bloomberg

Вартість облігацій Італії також знизилася на тлі побоювань того, що голосування проти конституційної реформи зміцнить націоналістичні рухи. Але після оголошення результату ставка прибутковості італійських облігацій з терміном погашення через десять років різко зросла до рівня вище 2 відсотків.

7. Що це означає для банків Італії?

Політична невизначеність після референдуму може ще більше ускладнити зусилля зі збільшення капіталу Monte dei Paschi di Siena. Третій за величиною банк Італії планує почати продажу акцій на цьому тижні, щоб отримати 5 мільярдів євро, він також збирається вирішити проблемну заборгованість на суму 27,7 млрд євро.

"Багато інвесторів зараз ставлять собі запитання: Як Monte Paschi покриє збільшення капіталу?", - каже Вінченцо Лонго, аналітик IG Markets у Мілані. Інвестори можуть передумати брати участь у пропозиції, яка може спровокувати втручання держави або змусити банк відкласти очищення. Цей сценарій може мати ефект доміно для інших кредиторів, таких як Banca Carige, кредитора з Генуї, від якого Європейський центральний банк вимагає зміцнення свого балансу.

Сандро Гоці, заступник міністра Італії у справах Європи, сказав французькому радіо "Europe1", що "ні" на голосуванні – це повернення до "політичного минулого", але такий результат не представляє ризику для італійських банків або членства в зоні євро.

Нагадаємо, Ренці оголосив про відставку з поста прем'єр-міністра Італії. "Мій досвід перебування в уряді на цьому завершився", — зазначив він. За словами Ренці, він бере на себе повну відповідальність за "виключно очевидне" поразка. "Завтра вдень я зберу засідання Ради міністрів, а потім піду в Квиринальский палац, щоб подати у відставку".

Раніше він заявляв, що піде у відставку, якщо італійці відхилять його план конституційної реформи. Після того як стали відомі підсумки плебісциту, представники опозиції, зокрема, лідер опозиційної партії "Ліга Півночі" Маттео Сальвини, закликали Ренці негайно покинути пост.

Залиште свій коментар

Вибір редакції