Сенат США провалив голосування за імпічмент Трампа

Сенат США провалив голосування за імпічмент Трампа

Фото: Associated Press

Для імпічменту не вистачило 10 голосів.

У Сенаті США відбулося фінальне голосування за імпічмент експрезидента Дональда Трампа. Необхідних двох третин голосів сенаторів не набралося, тож імпічмент Трампу оголошений не буде.

Для імпічменту потрібно було 67 голосів зі 100. Проте "за" висловилися лише 57 сенаторів, а 43 - проти.

Трамп заявив, що в США система правосуддя використовується як інструмент політичної розплати. Він також пообіцяв незабаром представити своє бачення майбутнього Сполучених Штатів.

Нагадаємо, 10 лютого сенатори розпочали слухання щодо імпічменту Трампа. Під час цього процесу в Сенаті розглядали дії експрезидента США перед та під час протестів його прихильників у Вашингтоні, які закінчилися штурмом Капітолія 6 січня. Сторона обвинувачення наполягала на тому, що дії Трампа в ті дні можна кваліфікувати як "підбурювання до заколоту", в той час як захист називав увесь цей процес "актом політичної помсти".

Процедура імпічменту була запущена ще в січні, до інавгурації Джо Байдена. За це рішення проголосувала нижня палата американського Конгресу - Палата представників. Однак Сенат США імпічмент не підтримав.

Це була друга спроба оголосити імпічмент Дональду Трампу - у 2019 році його звинуватили у спробі натиснути на українського президента Володимира Зеленського та намаганні завадити розслідуванню Конгресом закидів у зловживанні Трампом владою. Таким чином Трамп став першим президентом в історії США, стосовно якого процедуру імпічменту застосовували двічі.

Новини світу: під час розгляду імпічмента Трампа викрились небачені відео штурму Капітолію

Новини світу: під час розгляду імпічмента Трампа викрились небачені відео штурму Капітолію

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація