Сербський парламент вибачився за масове вбивство в Сребреніці

Парламент Сербії засудив масове вбивствобоснійських мусульман.

Парламент Сербії в ніч на середу проголосував за резолюцію, яка засуджує масове вбивство боснійських мусульман у Сребрениці в 1995 році і яка містить вибачення перед сім'ями загиблих. 

"Парламент Сербії категорично засуджує злочин проти боснійських мусульман Сербії у липні 1995 року, як це кваліфіковано у визначенні Міжнародного суду ООН", - говориться в документі, за який проголосували 127 з 173 присутніх на засіданні.

Сербські законодавці також висловили співчуття сім'ям загиблих, оскільки "для запобігання трагедії не було зроблено все можливе".

У результаті військової операції боснійських сербів під керівництвом Ратко Младіча були страчені близько 8 тисяч мусульман. Младіч, якого Міжнародний трибунал по колишній Югославії звинувачує в геноциді, на даний час розшукується і ховається в Сербії.

Парламент країни пообіцяв і надалі співпрацювати з МТКЮ, щоб Младич був затриманий і відданий під суд.

Міжнародний суд і МТКЮ визнали події у Сербії геноцидом, проте в сербській резолюції це слово не вживається.

Резолюція із засудженням масового вбивства в Сребрениці стала одним з кроків Сербії на шляху до Євросоюзу, відзначає агентство. ЄС назвав співпрацю з МТКЮ одним з головних умов для набуття статусу кандидата на вступ до міжнародної організації. Сербія подала заявку на членство в грудні 2009 року і сподівається стати кандидатом в 2011 році.

Нагадаємо, геноцид в Сребреніце є одним з двох злочинів проти людства, за які звинувачують колишнього лідера боснійських сербів Радована Караджича. Після закінчення війни на Балканах він знаходився в розшуку і був затриманий лише влітку 2008 року.

Як відомо, на даний час в Гаазі триває судовий процес над колишнім президентом Республіки Сербської Радованом Караджичем, звинуваченим у військових злочинах. Він поклав відповідальність за ескалацію конфлікту в Боснії та Герцеговині, що входила до 1992 року до складу Югославії, на колишнього лідера боснійських мусульман Алію Ізетбеговіча, який очолював Партію демократичних дій.

Караджич відзначив, що Ізетбеговіч пішов на організацію референдуму про незалежність Боснії та Герцеговині весною 1992 року, "знаючи, що це призведе до війни".

За словами виступаючого, боснійські серби створили свою республіку виходячи з крайньої необхідності. "РС була створена з необхідності і дуже болісно, коли вже не можна було утримати Югославії", - сказав він. До цього Караджич додав, що боснійські серби були готові погодитися на незалежність Боснії та Герцеговини, якщо б їм там була забезпечена своя територіальна одиниця.

За словами Караджича, до війни в Боснії і Герцеговині призвела "змова ядра Партії демократичної дії, яка вела військову політику на користь мусульман і на шкоду християнському більшості, тобто (боснійським) сербам і хорватам". "Цілями ядра ПДР були панування фундаменталізму й Ісламська держава, створена незаконним відділенням (від Югославії)", - сказав підсудний.

Читайте також:

У Гаазі поновився суд над Караджичем

Караджич поклав відповідальність за війну в Боснії на місцевих мусульман

У Лондоні арештований колишній віце-президент Боснії Еюп Ганіч

ВідеоСербський парламент вибачився за вбивства в Сребреніці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: