Сирія стала "яблуком розбрату" між Росією та Заходом

Дата публікації
Перегляди
5209
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Сирія стала "яблуком розбрату" між Росією та Заходом

Росія хоче уникнути лівійського сценарію в Сирії. А на Заході Москву звинувачують у потуранні диктатору / Фото: AFP

Росія перешкоджає спробам Заходу і арабських країн втрутитися у конфлікт в Сирії та змістити Башара Асада.

Ситуація в Сирії опинилася в епіцентрі уваги міжнародного співтовариства. Ця близькосхідна держава стала "яблуком розбрату" між Заходом та Росією і поки що ООН зайшов у безвихідь.

США та Європа прагнуть втрутитися у сирійській конфлікт, щоб усунути від влади президента Башара Асада. Тим часом Росія разом з Індією, Бразилією та Південною Африкою стали на його бік.

Москва виступає проти реалізації в Сирії "лівійського сценарію" і трактує план врегулювання, запропонований Лігою арабських держав, як змову проти Дамаску.

"Бомбити? Це ми вже проходили. Цього Рада Безпеки не схвалить ніколи. Це я вам гарантую", - сказав напередодні глава МЗС РФ Сергій Лавров про ситуацію в Сирії.

Тим часом західна преса активно критикує Володимира Путіна за "підтримку регіональної диктатури".

"Сирійська тиранія дозволяє Росії знову відчути себе великою державою", - пише, наприклад, The Wall Street Journal.

"Росія успадкувала від СРСР присутність на Близькому Сході, але не набула нових друзів. Каддафі не стало, Асад іде, і Росія може зазнати не тільки матеріальних збитків", - пояснює The Guardian.

На думку видання, Росію можна умовити підтримати резолюцію, включивши в текст положення, яке недвозначно виключає застосування сили в Сирії. Адже в нинішньому формулюванні наголошується на необхідності врегулювати кризу мирним шляхом, але не виключаються бойові дії в майбутньому.

Кремль робить власні зусилля: намагається організувати переговори сирійського уряду з опозицією.

Офіційна позиція Росії - заклики до мирного врегулювання конфлікту в Сирії. При цьому, за словами Лаврова, Росія не наполягає на тому, щоб Асад залишився, остаточне рішення сирійці мають прийняти самі, за столом переговорів.

Однак, на думку низки спостерігачів, сирійська опозиція не відмовиться від боротьби за владу. А якщо конфлікт переросте у громадянську війну, деякі країни, особливо в Перській затоці, можуть опосередковано підтримати опозицію, поставляючи їй зброю через багатих приватних осіб, пов'язаних з владою.

Ситуація в Сирії опинилася в епіцентрі уваги міжнародного співтовариства

Ситуація в Сирії опинилася в епіцентрі уваги міжнародного співтовариства

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
5209
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація