У сирійської опозиції з'явилася своя революційна столиця

У сирійської опозиції з'явилася своя революційна столиця

Більшість бійців опозиції - дезертири сирійської армії / Фото: AFP

В сирійському конфлікті назріває важливий поворот. Ситуація там починає нагадувати громадянську війну в Лівії.

У Вільної сирійської армії (ВСА), яка протистоїть режиму президента Башара Асада, з'явилася своя "революційна територія" навколо міста Джебель-ез-Завія на північному заході країни.

Якщо влада не зможе найближчим часом ліквідувати "оплот заколотників", Джебель-ез-Завія може перетворитися на "столицю вільної Сирії", яку візьмуть під захист зарубіжні держави, пише "КоммерсантЪ".

На думку оглядачів, наразі в сирійському конфлікті назріває важливий поворот. Якщо останнього часу противники президента вели виключно партизанську війну, тепер характер бойових дій змінився.

В районі Джебель-ез-Завії (провінція Ідліб) зараз точаться найбільш інтенсивні бої. Урядові сили наступають, загони повстанців чинять запеклий опір.

В Єгипті спалюють портрет Асада, виказуючи підтримку сирійським повстанцям / Фото: AFP
Як повідомляє телеканал "Аль-Арабія", за останні кілька днів противники Асада знищили 17 танків. Опозиційна Сирійська національна рада (типу уряду у вигнанні) зажадала термінового втручання міжнародного співтовариства, щоб зупинити наступ урядових сил.

Як зазначають експерти, ситуація в Сирії починає нагадувати громадянську війну в Лівії, а Джебель-ез-Завія може наслідувати революційний Бенгазі. Нагадаємо, саме березневий наступ армії Муаммара Каддафі на це місто підштовхнув НАТО до втручання у конфлікт.

Зараз у райони навколо Джебель-ез-Завії втекли з охоплених протестами міст тисячі сирійців. Цю територію влада поки не контролює, її обороняють приблизно 5 тисяч бійців ВСА, більшість з яких - дезертири сирійської армії.

За даними ООН, за останні дев'ять місяців у Сирії загинули близько 5 тисяч людей. Зараз режим Асада втрачає підтримку навіть своїх сусідів - Ліга арабських держав ввела економічні санкції проти Сирії і пригрозила вторгненням, якщо кровопролиття не припиниться.

Читайте також:

У Сирії - найкривавіший день революції

Сирія запровадила смертну кару за торгівлю зброєю

Сирійська опозиція готується брати владу

Росія озброює Сирію "новітніми і непереможними" ракетами

Повʼязані теми:

Наступна публікація