Складено схему "клану Путіна" – люди, які поділили Росію

Складено схему "клану Путіна" – люди, які поділили Росію

Володимир Путін / Фото: AFP

Російські журналісти висунули теорію, що Володимир Путін збудував спеціальний вид держави - "корпорацію "Росія".

Володимир Путін за 12 років свого президентства і прем'єрства збудував спеціальний вид держави - корпорацію "Росія". До такого висновку дійшов журнал The New Times, який склав схему так званого "клану Путіна".

Клан, який журналісти визначили як "Їхній дім - Росія", контролює, на переконання видання, всі значущі посади в країні.

Це чотири підгрупи, пов'язані з Володимиром Путіним протягом його життя за різними напрямками. Редакція дала назву кожній з них – "Люди в погонах", "Пітерські без погон", "Кооператив "Озеро" та "Діти, родичі, друзі – "свої люди". На кілька розворотів журналу розміщена схема – хто обіймає які посади і що контролює.

Зачіпає схема практично всі основні галузі - уряд, банківський сектор, нафтогазовий ринок, різноманітна промисловість - аж до ЗМІ та алкоголю. Все це оформлено картинкою, схожою на сталінську висотку, по центру якої, очевидно, їде "соціальний ліфт".

"По суті, на теренах країни збудований вертикально-інтегрований холдинг: свої кредитні організації, що забезпечують обігові капітали; свої фабрики кешу, які качають нафту і газ, свої структури, що забезпечують безпеку і зброю для неї, свої зв'язок, соціалка, сервіси та інструменти політичного контролю. І вся ця система замкнута, по суті, на одній людині. Саме тому Володимир Путін приречений бути рабом на галері під назвою "Росія Inc.", - пише журнал.

За підрахунками експертів, на яких посилається видання, "клан Путіна" контролює сьогодні активи, який становлять до 15 відсотків всього річного ВВП Росії - сума може перевищити 6,5 трильйонів рублів.

Читайте також:

ФСБ розділили на клани "пітерських", "блатних" та "роботяг"

Чиновники Путіна вже готують собі місця в новому органі "відродженого СРСР"

Росія очікує сюрпризів від Путіна. Три сценарії його повернення до Кремля

Горбачов заявив, що Путін тягне Росію в минуле

Повʼязані теми:

Наступна публікація