Смерть Каддафі була самогубством: він хотів померти від рук лівійців

Дата публікації
Перегляди
2441
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Смерть Каддафі була самогубством: він хотів померти від рук лівійців

Каддафі до останнього вірив у любов лівійців / Фото: AFP

Один з найближчих соратників Муаммара Каддафі, який нині в полоні, розповів, що полковник їхав на батьківщину помирати.

Один з найбільш високопоставлених представників режиму Муаммара Каддафі Мансур Дао Ібрагім розповів, якими були останні дні полковника.

Нова влада Лвівї підозрює Мансура Дао Ібрагіма у військових злочинах. Вони вважають, що саме він віддав наказ вбивати, катувати і гвалтувати захоплених в полон опонентів Каддафі.

Мансура Дао Ібрагіма затримали в Сирті, він входив в коло найбільш довірених осіб Каддафі. Він розповів про те, чим були зайняті думки Каддафі в останні дні його життя.

"Каддафі нервував. Він не міг нікуди подзвонити або ще якось зв'язатися із зовнішнім світом. У нас було дуже мало води та їжі. З ліками теж було туго", - розповів Мансур Ібрагім в ексклюзивному інтерв'ю ВВС.

"Він крокував взад-вперед по маленькій кімнаті, роблячи записи в блокноті. Ми знали, що це кінець. Каддафі говорив, що його розшукує Міжнародний суд з військових злочинів, і жодна країна його не прийме.

"Я хочу померти від рук лівійців" , - говорив Каддафі", - продовжує свою розповідь його соратник.

Потім Каддафі прийняв рішення відправитися до себе на батьківщину, в долину Джарефф, сказав Мансур Ібрагім. Журналіст уточнила, чи розумів полковник, що це було рівнозначно самогубству.

"Так, це і було самогубство. Ми відчували, що він хоче померти там, де він народився. Він не говорив про це, але було зрозуміло, що він їде туди вмирати", - прозвучала відповідь.

Проте, за словами Мансура Ібрагіма, Каддафі помер злим і розчарованим.

"Він думав, що його народ буде любитиме його до кінця. Він відчував, що зробив стільки хорошого для Лівії та для лівійців. Він відчував, що люди, яких він вважав своїми друзями, такі, як Тоні Блер і Сильвіо Берлусконі, зрадили його" , - додав Мансур Дао Ібрагім.

КАДДАФІ МОГЛИ ВБИТИ ЧЕРЕЗ "ВОСЬМЕ ДИВО СВІТУ"

Він заперечує особисту причетність до злочинів режиму Каддафі, але визнає, що противників полковника катували. А сам Каддафі відкрито спонсорував міжнародний тероризм, і трагедія над Локербі була спланована його службою зовнішньої розвідки. За словами Мансура Ібрагіма, одним з найжахливіших злочинів Каддафі був наказ про масове вбивство більше 1200 ув'язнених в'язниці Абу Салім в Тріполі в 1996 році.

Нагадаємо, Муаммар Каддафі був убитий 20 жовтня. Обставини його смерті не з'ясовані. Утім, нова влада Лівії пообіцяла провести розслідування і запевнила, що вбивці полковника постануть перед судом.

Читайте також:

У Лівії знайшли хімічну зброю

Каддафі могли вбити через "Восьме диво світу"

Таємниці, які померли разом з Каддафі

Російські ЗМІ знайшли серед вбивць Каддафі російськомовного слов'янина

Лівійські повстанці заявили про смерть Каддафі

Лівійські повстанці заявили про смерть Каддафі

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2441
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація