У Лівії знайшли хімічну зброю

У Лівії знайшли хімічну зброю

Лівія, місто Сірт / Фото: AFP

Національна перехідна рада підтвердила наявність в Лівії хімічної зброї і переклала відповідальність за неї на міжнародні організації.

Нова влада Лівії підтвердила наявність у цій країні хімічної зброї. Цього тижня для розслідування всіх обставин справи до Лівії прибудуть іноземні інспектори.

Голова Національної перехідної ради Махмуд Джибріль наголосив, що Лівія не зацікавлена у цій зброї. Інших подробиць він не повідомив.

"Нова Лівія буде миролюбною країною, і не в наших інтересах зберігати у себе хімічну зброю, - сказав він. - Цим питанням зараз переймаються міжнародні організації".

Цього тижня Рада Безпеки ООН голосуватиме за проект резолюції, що містить заклик до влади Лівії – знищити склади хімічної зброї за сприяння міжнародних експертів.

Хімічна зброя була знайдена в Лівії минулого тижня та взята під охорону. Про її наявність повідомив спеціальний посланець ООН у Лівії Іан Мартін.

Нагадаємо, з лютого у Лівії тривала громадянська війна. За час протистояння правлячого режиму і сил опозиції загинули тисячі людей, величезного збитку було завдано економіці цієї нафтовидобувної країни.

Муаммар Каддафі, який керував Лівією 42 роки, загинув 20 жовтня в околицях своєї малої батьківщини - міста Сірт. На вимогу міжнародної спільноти нова влада Лівії санкціонувала розслідування обставин вбивства Каддафі та пообіцяла, що винні будуть покарані.

31 жовтня НАТО, яке підтримувало лівійських повстанців, завершує свою операцію в цій країні.

Читайте також:

Каддафі могли вбити через "Восьме диво світу"

Нова влада Лівії в першу чергу повернула багатоженство

НАТО знищило третину військового потенціалу Лівії

"Аль-Каїда" розікрала радянську зброю зі складів у Лівії

Повʼязані теми:

Наступна публікація