Нова влада Лівії в першу чергу повернула багатоженство

Дата публікації
Перегляди
2928
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Нова влада Лівії в першу чергу повернула багатоженство

Лівія повернеться до життя за нормами шаріату / Фото: AFP

Після смерті Муаммара Каддафі Лівія змінює світський курс і повертається до шаріату.

У центрі столиці Лівії, на площі Мучеників (колишньої Зеленої) - десятки тисяч людей радіють на честь формального закінчення громадянської війни.

Напередодні було офіційно оголошено про "повне звільнення країни від Муаммара Каддафі".

Перехідна національна рада вже заявила, що нова Лівія буде будуватися на основі норм шаріату - за Муаммара Каддафі був прийнятий світський курс.

Уже скасовано прийнятий при Каддафі закон, що забороняє полігамію, так що тепер в Лівії багатоженство дозволено.

Протягом найближчого місяця ПНР має намір сформувати тимчасовий уряд і підготувати умови для проведення виборів.

Тим часом не вичерпується потік бажаючих поглянути на тіло колишнього лідера Джамахірії, хоча багатьом для цього доводиться закривати носи хустками. За вхід в морг Місурата беруть гроші, фотозйомка оплачується окремо.

За даними експертизи, причиною смерті Муамара Каддафі стали все ж кульові поранення. Раніше повідомлялося, що його забили до смерті повстанці, які захопили його у полон. Лівійська влада висловили готовність видати тіло Каддафі родичам, щоб ті змогли поховати його.

Треба зазначити, що повернення шаріату серед іншого передбачає покарання, засновані на тексті Корану. Серед них: 80 ударів батогом за недоведене звинувачення іншого в перелюбстві, 100 ударів батогом за перелюб для незаміжньої жінки або чоловіка, який не одружений, відплата за навмисне заподіяння інвалідності або каліцтв в рівній мірі (за принципом "око за око"), віра - грошове відшкодування за ненавмисне вбивство.

Нагадаємо, Муаммар Каддафі, який керував Лівією 42 роки, загинув 20 жовтня в околицях своєї "малої батьківщини" - міста Сірт - від рук прихильників Перехідної національної ради, що захопили його в полон.

Шокуючі кадри того, як мертвого Каддафі волокли вулицями та били ногами, облетіли увесь світ. Офіційна ж версія залишається такою: автомобіль, в якому Каддафі везли до госпіталю, потрапив під перехресний вогонь бійців ПНР і сил самого полковника, в результаті він отримав смертельне поранення в голову.

Читайте також:

У тілі Каддафі знайшли дві кулі

Син Каддафі поклявся помститися за смерть батька

Медики провели розтин тіла Каддафі

Каддафі хотіли залишити живим, але "все вийшло з-під контролю"

Нова влада Лівії запропонували введення шаріату

Нова влада Лівії запропонували введення шаріату

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2928
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація