Муаммара Каддафі таємно поховали в пустелі

Всупереч заповіту Каддафі, його тіло закопали в невідомому місці у пустелі, боячись, що могила стане містом поклоніння.

25 жовтня у Лівії поховали колишнього лідера країни Муаммара Каддафі, вбитого прихильниками опозиційної Національної перехідної ради п'ять днів тому.

За даними джерел, Каддафі і одного з його синів Мутассіма поховали на світанку у пустелі. Місце поховання полковника тримається в таємниці через побоювання, що його могила стане місцем паломництва для прихильників.

ТАЄМНИЦІ, ЯКІ ПОМЕРЛИ РАЗОМ З КАДДАФІ

Хоча у своєму заповіті Каддафі просив поховати його у своєму рідному місті, домовитися про передачу його тіла племені не вдалося.

Нова влада Лівії вже санкціонувала розслідування обставин вбивства Каддафі, правозахисники також вимагають розібратися з масовою стратою його прихильників.

Батько і син Каддафі були вбиті 20 жовтня під час захоплення лівійськими повстанцями міста Сірт, яке залишалося останнім оплотом колишнього лідера країни.

Тіло Каддафі було виставлено в торговому центрі міста Місурата, воно зберігалося в звичайному продуктовому холодильнику-вітрині, і його можна було безперешкодно фотографувати. Бажаючі побачити мертвого політика вишикувалися в багатогодинні черги.

Обставини смерті Каддафі досі залишаються незрозумілими. З повідомлень НАТО випливало, що колона автомобілів, в одному з яких перебував Каддафі, була атакована з повітря, при цьому альянс запевняє, що не знав, кого обстрілює.

Повідомлялося, що в результаті повітряної атаки Каддафі був поранений, повстанці виявили його в дренажній трубі на узбіччі дороги. Причиною смерті Каддафі став постріл в голову, встановили експерти.

Версії про те, хто вбив колишнього лідера, розходяться: офіційна влада стверджує, що це сталося під час перестрілки, спровокованою прибічниками Каддафі, численні відео і розповіді очевидців дозволяють зробити висновок, що Каддафі був застрелений повстанцями. Попередньо його жорстоко били і катували, сказав на минулому тижні представник НПР.

Раніше також таємно, але не в пустелі, а в море, був похований убитий в результаті спецоперації США терорист №1, глава "Аль-Каїди" Усама бен Ладен. Тіло терориста не показали публіці з міркувань безпеки, море було обрано місцем поховання, щоб могила бен Ладена не стала місцем поклоніння.

Читайте також:

Нова влада Лівії в першу чергу повернула багатоженство

Під час захоплення Каддафі кричав: "Не можна!" і просив не стріляти

Син Каддафі поклявся помститися за смерть батька

У ПНР зізналися, що повстанці катували Каддафі, а потім застрелили

Тіло Каддафі поховають у пустелі

Тіло Каддафі поховають у пустелі

Повʼязані теми:

Наступна публікація