Тисячі націоналістів вийшли на "Російський марш" в Москві

На честь російського Дня народної єдності ультраправим вдалося зібрати у кілька разів більше людей, ніж вдається скликати прихильникам ліберальних реформ навіть на дозволені акції.

На честь державного російського свята Дня народної єдності 4 листопада у Москві пройшло одразу два "Російські марші". В одному з них взяли участь активісти прокремлівської організації "Наші", а в іншому - члени націоналістичних угруповань, частина з яких визнані судом екстремістськими.

Ультраправим націоналістам вдалося зібрати на черговий "Російський марш" у кілька разів більше людей, ніж вдається скликати прихильникам ліберальних реформ навіть на дозволені акції. Організатори запевняють, що в марші взяли участь 15 тисяч чоловік. За оцінками міліції - приблизно 5,5 тисяч.

Колона "Російського маршу" завширшки приблизно в десять-дванадцять людей розтягнулася на сімсот-вісімсот метрів.

Учасники, переважно молоді люди, скандуючи антиіммігрантські і ксенофобські гасла, пройшли від станції метро "Любліно" на південному сході Москви до площі Солдата Вітчизни у районі станції метро Братиславська, де відбувся мітинг та концерт.

Не обійшлося без традиційних для правих радикалів нацистських гасел типу "Зіг Хайль", підкидання рук у нацистському вітанні, прапорів зі свастикою тощо. Вони скандували: "Москва - російське місто!", "А ну-ка, давай-ка, ... звідси" та інші.

Цей марш, за погодженням з префектурою, проводила націоналістична організація "Слов'янський союз", визнана судом екстремістською. Також у ній взяли участь "Рух проти нелегальної імміграції" (ДПНІ), Російський фронт звільнення "Пам'ять", Російський загальнонаціональний союз, Російський громадський рух, "Слов'янська сила", "Союз російського народу".

Російський марш в Москві_5
bulbashov.livejournal
"Російський марш" націоналістів у Москві
Виступаючи на мітингу, один з лідерів націоналістів Георгій Боровиков з фонду "Пам'ять" сказав, що вірить у прихід націоналістів до влади і закликав готуватися до цього - готувати і те, що він називає "істинно національною елітою", і нові інститути влади.

"У наших лавах вже формуються охоронні загони. Це - майбутня російська народна міліція, яка в подальшому буде наводити порядок на нашій святій руській землі", - заявив Боровиков.

Водночас у центрі Москви пройшов альтернативний "Російський марш". На набережній Тараса Шевченка пройшли більше 20 тисяч активістів прокремлівських організацій, які несли плакати з портретами героїв Росії – ветеранів , та антигероїв - власників будинків розпусти і нелегальних казино, а також торговців наркотиками.

Нагадаємо, що перший "Російський марш" пройшов у Москві в 2005 році. У 2006 році столичні власті заборонили його проведення. Екс-мер Москви Юрій Лужков сказав тоді: "Ми бачили 4 листопада минулого року так званий "Російський марш", коли люди йшли з шовіністичними вигуками і гаслами. Це був неприємний і тривожний знак для всіх тих, хто хоче жити нормальним і спокійним життям". Забороняли ходу націоналістів і в 2007-2008-му.

Минулого року за його проведення стали відповідати "Наші", а захід набув відтінку толерантності: так, на ньому були присутні Тіна Канделакі, Анатолій Вассерман, Юлія Ковальчук і Єгор Кончаловський. Втім, це не означає, що ультраправі на вулиці не вийшли: на Братиславській і Любліно людям іншої національності з'являтися було небезпечно.

Мітинги націоналістів під назвою "Російський марш" турбують і правозахисників, які вважають, що рівень ксенофобії в Росії набуває небезпечних рис. Цю стурбованість поділяють і в департаменті з протидії екстремізму МВС: за їхніми даними, в Росії діють 150 радикальних угруповань неонацистського спрямування.

Читайте також:

У Києві 300 бабусь провели "Російський марш"

Вперше за 4 роки у Севастополі не намагалися забороняти "Російський марш"

У Росії діють понад 150 радикальних банд неонацистів

Російські націоналісти лінчували вірмена, який побив вагітну дівчину

ВідеоРосіяни цього дня єднались і рубали крок

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: