Трамп підписав законопроект про тимчасове припинення "шатдауну"

Трамп підписав законопроект про тимчасове припинення "шатдауну"

Фото: Associated Press

Але переговори про стіну триватимуть.

Президент США Дональд Трамп підписав законопроект при тимчасове припинення шатдауну на 3 тижні - до 15 лютого.

Про це повідомляє The New York Times.

Але переговори щодо виділення додаткових коштів на будівництво стіни, яку ініціює американський президент, на кордоні з Мексикою триватимуть.

Законопроект передбачає фінансування роботи уряду та деяких федеральних установ на три тижні – до 15 лютого. До цього часу двопартійна комісія працюватиме над пакетом законів щодо забезпечення безпеки на кордоні. Працівникам уряду та федеральних установ, які не отримували зарплатню під час "шатдауна", зроблять перерахування.

Раніше Трамп наголосив, що готовий до введення надзвичайного стану або повторного припинення роботи уряду, якщо республіканці і демократи у США не зможуть досягти угоди щодо фінансування будівництва стіни на кордоні з Мексикою.

Перед цим відповідний законопроект ухвалили Сенат і Палата представників США.

Додамо, що Трамп раніше зауважував, що "шатдаун" може продовжитись після 15 лютого.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп відмовився поступатися багатомільярдною ініціативою щодо побудови стіни на кордоні з Мексикою, щоб зупинити урядовий "шатдаун" в США. Трамп переконаний, що тисячі людей, які вимушено припинили працювати через "шатдаун" в Сполучених Штатах, також хочуть, щоб стіна була побудована. Лідер демократів в Сенаті Чарльз Шумер заявив, що Трамп повинен відмовитися від стіни – чітко і просто", щоб вивести уряд з "шатдауна".

Через суперечки між республіканцями і демократами з приводу вимоги президента США Дональда Трампа виділити 5 млрд доларів на будівництво стіни вздовж кордону з Мексикою прийняття бюджету країни заблоковані. Поки дебати щодо стіни тривають, близько 800 тисяч федеральних службовців не отримують зарплату. Більша частина з них пішла на вимушений неоплачувану відпустку.

Припинення фінансування федеральних структур на Різдво призвело до хаосу в кінці 2018 року, який доповнився різким падінням фондових ринків, внутрішньопартійним загостренням через звільнення міністра оборони Джеймса Меттіса, виведенням військ з Сирії, а також розслідуванням спеціального прокурора ФБР Роберта Мюллера.

Пропозиція Трампа профінансувати стіну на кордоні з Мексикою стала причиною розбрату в уряді

Пропозиція Трампа профінансувати стіну на кордоні з Мексикою стала причиною розбрату в уряді

Повʼязані теми:

Наступна публікація