Туреччина похвалилася, що поставила Ізраїль на коліна

Дата публікації
Перегляди
2370
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Туреччина похвалилася, що поставила Ізраїль на коліна

Турецький міністр різко висловився на адресу Ізраїлю

Нова політика Туреччини на Близькому Сході цього року змусила Ізраїль відчути себе в ізоляції, заявив глава турецького МЗС.

Міністр закордонних справ Туреччини Ахмет Давутоглу, виступаючи в парламенті, заявив, що в 2011 році його країна "поставила на коліна Ізраїль".

Гучну заяву в п'ятницю процитували практично всі провідні ізраїльські ЗМІ.

За словами міністра, нова рішуча політика Анкари на Близькому Сході забезпечила регіональну і міжнародну ізоляцію єврейської держави. Таким чином Давутоглу відповів на звинувачення з боку опозиції, яка висловила незадоволення "прозахідною" політикою своєї країни.

Ахмет Давутоглу також наголосив, що Туреччина завжди виступає проти "утисків" будь-яких народів, в тому підтримує демократичні рухи, а не "авторитарні і репресивні режими" (до таких він, судячи з контексту, відніс Ізраїль і Сирію).

Офіційний Єрусалим поки утримався від будь-яких коментарів з приводу виступу глави МЗС Туреччини.

Туреччина та Ізраїль, які донедавна були союзниками в регіоні, розсварилися в 2010 році, коли ізраїльські спецназівці атакували кораблі "Флотилії свободи", що везли гуманітарну допомогу до сектора Газа. Під час штурму було вбито дев'ятьох громадян Туреччини.

Єрусалим відмовився вибачитися за цей інцидент, після чого Анкара вислала ізраїльського посла та звела до мінімуму дипломатичні відносини з Ізраїлем.

Читайте також:

Турецький президент відмовився від обіду і фото з Ехудом Бараком

Туреччина оголосила "холодну війну" Ізраїлю

Туреччина висилає посла Ізраїлю і перериває співпрацю з Тель-Авівом

Турки вважають США головною загрозою для їхньої країни

Наступна публікація