Турки вважають США головною загрозою для їхньої країни

Основними дипломатичними невдачами Анкари турки вважають політику щодо Ізраїлю, "залежність Туреччини від США" і тривалі переговори про вступ до ЄС.

Основна зовнішня загроза для Туреччини йде від США, свідчать результати опитування, проведеного соціологами турецького університету Кадір Хас.

За даними дослідження, 67,8% громадян Туреччини вважають, що США становлять найбільшу небезпеку для їхньої країни.

На другому місці - Ізраїль (загрозу в ньому побачили 51% учасників опитування), за ним зі значним відривом слідує Іран - 9,6% респондентів відповідно.

Опитування проводилося у 26 з 81 провінцій Туреччини серед тисячі респондентів.

Майже половина учасників опитування (44,3%) вважають невдалим зовнішньополітичний курс, що проводиться турецьким урядом. Успішним його назвали 32,1%.

Основними дипломатичними невдачами респонденти вважають політику офіційної Анкари щодо Ізраїлю, яка зазнала різких змін після нападу в травні минулого року ізраїльського спецназу на "Флотилію свободи", яка прямувала до сектора Газа. Тоді, нагадаємо, загинули дев'ять турків.

Крім того, люди засудили "залежність Туреччини від США" і тривалі переговори з Брюсселем про вступ до Євросоюзу як повноправного члена, які ведуться з 2005 року.

У дослідженні відзначається, що вступ Туреччини до ЄС підтримують 54% респондентів, проте лише 37,3% вірять, що Анкара поповнить "європейську сім'ю".

Опитування також свідчить про падіння популярності уряду Тайіпа Ердогана, який перебуває при владі вісім років. Якщо протягом першої половини 2010 року довіра до кабінету міністрів перебувала на рівні 44%, то в другій половині року знизилася до 26,5%.

Утім, негативно учасники опитування оцінили і діяльність опозиції: 53% респондентів "не довіряють" основній опозиційній Народно-республіканській партії.

Читайте також:

У Туреччині знесуть пам'ятник дружби з вірменами

Греція відгородиться від Туреччини 12-кілометровим парканом

США нарощуватимуть військову міць, щоб протистояти успіхам Китаю

Ізраїль вважає, що Іран створить ядерну бомбу через 3 роки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: