Туристи кинулися в Амстердам "курити останній косячок"

Дата публікації
Перегляди
6607
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Туристи кинулися в Амстердам "курити останній косячок"

Знамениті кофешопи в Нідерландах з 1 січня стануть закритими клубами "тільки для своїх"

Знамениті кофешопи з марихуаною в Амстердамі після Нового року закриють для іноземних туристів.

В останній місяць цього року Амстердам переживає небувалий наплив туристів, які поспішають скористатися можливістю "викурити останній косячок": з 1 січня 2012-го іноземцям заборонять відвідувати знамениті кофешопи.

За прогнозами місцевої влади, справжній бум очікується 31 грудня. "Туристів стане на 15% більше не тому, що їх приваблюють музеї з шедеврами Ван Гога або незвичайна ілюмінація каналів, вони прагнуть скористатися можливістю викурити останній косячок до того, як в силу вступить новий закон", - пише італійська La Repubblica.

Після Нового року в Нідерландах набуде чинності закон, за яким 220 кофешопів – спеціальних закладів, що мають дозвіл на публічний продаж марихуани та гашишу – перетворяться на своєрідні "закриті клуби". Відвідувати їх зможуть лише власники документу, що дає право на проживання в Нідерландах.

Серед причин, що спонукали чиновників ухвалити новий закон, - прагнення покласти край наркотуризму і просувати інші, більш здорові види відпочинку. Однак існуючі прецеденти лякають Амстердам: Маастрихт, в якому заборона на подібний туризм діє з 1 жовтня минулого року, вже втратив 16% туристів і 26 млн євро річного доходу.

Зараз Амстердам вважається Меккою для наркотуристів. Поки єдиною умовою для відвідування кофешопів і споживання каннабіса в ньому є повноліття туриста.

З 1 січня заборона буде запроваджена не на всій території королівства - у трьох південних провінціях, що межують з Німеччиною і Бельгією, марихуану можна буде курити до 1 травня 2012-го. А остаточно Нідерланди хочуть зробити "вільними від наркотуристів" до 2013 року.

Читайте також:

Героїн спочатку був ліками від дитячого кашлю

Знамениті кофешопи в Нідерландах закриють для туристів

Нідерланди почали боротьбу з наркотичним туризмом

Україна потрапила у Топ-10 країн, які варто відвідати у 2012 році

Наступна публікація