Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Франції розпочалася бензинова криза

Пального не вистачає через масштабні акції протесту і блокування заводів.

У Франції закінчується бензин. Там, де він іще є, заправитися важко, бо довжелезні черги, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Усе це відбувається через масштабну акцію протесту проти реформи трудового законодавства. Мітингувальники перекрили усі вісім нафтопереробних заводів країни.

Два з восьми заводів вже припинили виробництво. На інших активісти блокують рух бензовозів, які не можуть вивезти пальне на автозаправні станції.

Кількасот АЗС призупинили роботу. У Ліоні на деяких заправках відпускають не більше 20 літрів на авто. Там вишукувалися велисезні черги.

Особливо гостро відчувається дефіцит дизельного пального.

"Ніде бензину немає. Ми наче заручники в цього страйку. Але я їх розумію, їх справу треба поважати", - кажуть французи. "З половини шостої ранку я об'їздив п'ять заправок у передмісті – і не знайшов бензину. Тільки біля роботи нарешті зміг заправитися", - каже автомобіліст із Ліону.

Відео До нестачі палива у Франції призвело перекриття нафтопереробних заводів

Блокування нафтопереробних заводів – лише частина протестних акцій, що охопили Францію в останні кілька тижнів після того, як уряд оголосив радикальну реформу трудового законодавства. Але жоден страйк досі не мав такого конкретного впливу на життя пересічних громадян. На нафтопереробний завод у Марселі навіть довелося вводити спецпідрозділи поліції, щоби розблокувати рух бензовозів.

Акції вже засудив президент Франсуа Олланд. "Я поважаю усіх французів, хто висуває законні вимоги. Але це не означає, що я схвалюю цю блокаду. Це – стратегія меншості, яка впливає на більшість", - заявив він.

Прем'єр-міністр Манюель Вальс висловився ще категоричніше. Він пообіцяв дуже жорсткі заходи проти тих, хто не лише страйкує сам, але й перешкоджає тим, хто хоче працювати, але не може потрапити на своє робоче місце.

Профспілки на це не зважають і вже попередили: якщо уряд не змінить своїх планів і не шукатиме компромісів, то вони закликатимуть до загальнонаціонального безстрокового страйку вже з 2 червня.

Минулого тижня десятки представників профспілок заблокували дорогу під Марселем на знак протесту проти трудової реформи. До протестів долучилися французькі авіаперевізники – у країні скасовано сотні рейсів.

Кореспондент ТСН Євгенія Руденко

Залиште свій коментар

Вибір редакції