Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Німеччині помер екс-наглядач нацистського концтабору Яків Палій

Палій помер на 96 році життя.

У віці 95 років в Німеччині помер Яків Палій, якого звинувачували у співпраці з нацистами та роботі наглядачем у концтаборі в роки Другої світової війни.

Про це повідомляє BBC з посиланням на місцеві ЗМІ.

Яків Палій народився у частині Польщі, територія якої нині перебуває в сучасній Україні. Він іммігрував до США у 1949 році і отримав громадянство в 1957 році. Палій приховував свою співпрацю з нацистами, розповідаючи американським імміграційним чиновникам, що він провів військові роки, працюючи до 1944 року на батьківській фермі у своєму рідному місті, а потім на німецькій фабриці.

У 2003 році стало відомо, що під час війни він служив в охороні нацистського концентраційного табору "Травники" в окупованій Польщі. У серпні 2003 року громадянство Палія було скасовано федеральним суддею у східному окрузі Нью-Йорка. Через рік був виданий ордер на його депортацію, у 2005 році апеляція Палія на рішення суду була відхилена.

Повідомляється, що чоловік помер у будинку для пристарілих у Німеччині.

Нагадаємо, імміграційна та митна поліція США 20 серпня вислали колишнього охоронця нацистського концтабору Якова Палія з його дому в Нью-Йорку до Німеччини, де його врешті погодились прийняти. Також Палій був людиною без громадянства, адже американського його позбавили, а Німеччина надавати йому громадянство відмовилася.

ВідеоФедеральний суд Німеччини відхилив апеляцію охоронця концтабору "Аушвіц"

Залиште свій коментар

Вибір редакції