У росіян з'явився новий ворог

Під кінець року російські ЗМІ "забули" за Україну і взялися за Туреччину.

Вперше з часів подій на Майдані та втечі Віктора Януковича Україна перестала бути головним ворогом Росії в подачі російських ЗМІ – наприкінці 2015 року її місце посіла Туреччина. 

Про це свідчать результати дослідження компанії "Медіалогія", пише РБК

За даними видання, компанія дослідила, як часто російські телеканали, ЗМІ та блоги в 2015 році згадували Україну, США, Туреччину і "ІДІЛ" у ворожому контексті. 

Результати дослідження показали, що перші дев'ять місяців 2015 року ворогом номер один для росіян була Україна, далі слідували США  - в середньому про країну-сусіда як ворога російські газети, телебачення і блоги повідомляли в півтора разу частіше, ніж про США.

Водночас, прогнозовано, що після початку російського бомбардування Сирії  в РФ почали більше перейматися через "ІДІЛ", особливо після 9 листопада - тоді відбувся сплеск згадки ісламістів у контексті "загроза" і "тероризм". 

Але після 24 листопада, коли Туреччина збила російський бомбардувальник Су-24, російська пропаганда представила нового ворога. Кількість повідомлень "Туреччина, тероризм" збільшилася до півтори сотні, а на екранах ТБ почали називати Туреччину "спонсором ІДІЛ".

Водночас, за даними співробітника одного з федеральних телеканалів РФ, ніяких спеціальних вказівок стосовно Туреччини не давалося, всі орієнтувалися на заяви Путіна.

Тим часом, ворожість до України в російському медіапросторі продовжувала знижуватися, а вже до кінця року саме Туреччина стала "ворогом номер один" для РФ.

Нагадаємо, що раніше росіяни визначилися із людиною року. 56% опитаних жителів РФ обрали свого президента Путіна людиною року.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: