У Румунії відкрили могилу Ніколає Чаушеску

У Румунії проведуть ексгумацію тіла президента Ніколає Чаушеску та його дружини. Зять Чаушеску вважає, що в могилі поховані інші люди.

У Бухаресті почалася ексгумація тіл колишнього президента Румунії Ніколає Чаушеску і його дружини Олени, розстріляних в 1989 році.

Зять Чаушеску Мірча Опран заявив, що метою ексгумації є отримання зразків ДНК. За словами Опрана, існують підозри, що в могилі поховані інші люди.

"Ми повинні знати, чи справді там поховані Ніколає Чаушеску і його дружина", - заявив Опран, чоловік дочки Чаушеску Зої.

Після завершення експертизи, яка займе кілька тижнів, останки будуть знову віддані землі.

Чаушеску, який керував Румунією з 1965 року, був скинутий в результаті революції в грудні 1989 року. Заворушення почалися 15 грудня з демонстрації в місті Тімішоара на заході країни, що супроводжувалася кровопролиттям. Незабаром акції протестів поширилися на Бухарест та інші міста.

У ніч з 21 на 22 грудня Чаушеску віддав наказ військам відкрити вогонь по демонстрантах. На площі перед будівлею ЦК компартії Румунії зібралося декілька сотень тисяч людей, які вимагали відставки керівника країни. 22 грудня подружжя Чаушеску спробувало втекти, злетівши на вертольоті з даху будівлі ЦК компартії Румунії.

Після втечі президента пізно ввечері 22 грудня в Бухаресті та інших містах країни почалася стрілянина на вулицях, яка тривала аж до 25 грудня, коли Чаушеску і його дружина були розстріляні за звинуваченням у геноциді і підриві державної влади у військовій частині в ста кілометрах від столиці.

Президент і його дружина були поховані на військовому кладовищі Генчеа в Бухаресті.
За дні зіткнень загинуло 1040 осіб, серед яких було багато військовослужбовців. Близько 100 людей було вбито 15 грудня в Тімішоарі.

Досі, як підкреслює румунська преса, так і залишається не ясним, хто відкрив стрілянину 22 грудня, коли війська вже перейшли на бік революціонерів.

Читайте також:

Кістки легендарного шахіста дістануть з могили

У Сербії виявили масове поховання косовських албанців

У Москві подали клопотання про ексгумацію останків Сталіна

ВідеоУ Румунії відкрили могилу Ніколає Чаушеску

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: