У європейські офіси "Газпрому" нагрянули з обшуками

Єврокомісія провела неанонсовані перевірки в газових компаніях у десяти країнах Євросоюзу.

Представники Єврокомісії провели обшук у деяких європейських представництвах російської компанії "Газпром".

Серед них називаються представництва дочірньої компанії у Німеччині та Чехії - Gazprom Germania та Vemex, відповідно. Загалом обшуки пройшли в десяти державах.

У свою чергу Єврокомісія підтвердила факт перевірок у декількох компаніях газової галузі за підозрою в порушенні антимонопольного законодавства Євросоюзу. Про це йдеться в прес-релізі ЄК.

"Єврокомісія провела неанонсовані перевірки в приміщеннях компаній, що займаються поставками, передачею і зберіганням природного газу", - повідомляє ЄК.

У комісії з'явилися підозри, що ці підприємства можуть порушувати норми вільної конкуренції, антимонопольне законодавство Євросоюзу або, що вони володіють інформацією, що стосується подібних дій, уточнює ЄК. Представники відповідних національних регуляторів супроводжували співробітників ЄК при перевірках, уточнює комісія.

Назви компаній у прес-релізі не розкриваються.

"Єврокомісія розслідує потенційно можливі дії, що йдуть в розріз з вільною конкуренцією щодо постачання газу в центральних і східних державах ЄС. Розслідування стосується випадків, коли, за домовленістю або в односторонньому порядку, конкуренція може бути утруднена. Зокрема, це могло бути досягнуто за рахунок "поділу" ринку між його найбільшими учасниками, встановлення перешкод у доступі до (газотранспортної) мережі і бар'єрів на шляху диверсифікації постачальників, а також за рахунок завищення цін", - говориться в повідомленні.

ЄС проводить політику створення єдиного енергетичного ринку всередині Союзу, що дозволяє вільне переміщення енергії, а також виступає за диверсифікацію джерел енергії з метою забезпечення безперебійних поставок, скорочення шкідливого впливу на навколишнє середовище, підвищення конкуренції на ринку.

"Факт, що комісія провела подібні перевірки, не означає вини компаній", - відзначає ЄК. Тепер Комісія перевірить отримані дані і прийме рішення. У разі встановлення вини компаніям загрожує штраф, розмір якого визначить ЄК.

ВАТ "Газпром" має намір в середу, 28 вересня, виступити з офіційною заявою з приводу обшуків в штаб-квартирах своїх європейських дочірніх компаній. Офіційний представник холдингу Сергій Купріянов заявив, що наразі компанія аналізує ситуацію.

Читайте також:

Росія прокладе газопровід до Північної Кореї

Єврокомісія жорстко розкритикувала газопровід в обхід України

"Газпром" заявив, що повторення "газової війни" з Україною не буде

Європа різко скоротила закупівлі російського газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: