Вибори президента Молдови провалилися через відсутність кандидатів

Вибори президента Молдови провалилися через відсутність кандидатів

Вибори президента Молдови провалилися, не почавшись / Фото: AFP

В молдавському парламенті, закінчився останній день для подання документів на реєстрацію кандидатів на посаду президента на виборах 18 листопада.

Вибори президента Молдови, намічені на 18 листопада, можуть бути перенесені на іншу дату через відсутність зареєстрованих кандидатів.

Як повідомили в молдавському парламенті, закінчився останній день для подання документів на реєстрацію кандидатів на посаду президента на виборах 18 листопада, проте до спеціальної парламентської комісії з організації та проведення виборів не надійшло жодної заявки для реєстрації. Тепер спеціальна юридична комісія дасть правову оцінку ситуації, і дата виборів може бути перенесена парламентом.

Молдова - парламентська республіка, президента тут обирають депутати трьома п'ятими голосів (мінімум 61 із 101 депутата).

В останній день реєстрації лідери Ліберально-демократичної, Демократичної та Ліберальної партій, що входять до правлячого альянсу "За європейську інтеграцію" (АЄІ-2), не зуміли дійти спільного рішення і висунути кандидата. Щоб набрати необхідний 61 голос, потрібно було домовитися з групою з трьох депутатів, що вийшли з фракції комуністів.

Ті готові були голосувати разом з АЄІ-2 за позапартійного кандидата. Таким вони назвали екс-прем'єр-міністра країни Зінаїду Гречану. Проте лідер Ліберальної партії Міхай Гімпу відразу заявив "ні". Спікер парламенту Маріан Лупу був спільною кандидатурою альянсу на президентське крісло. Але троє екс-комуністів категорично відмовилися голосувати за нього.

Читайте також:

Молдова знову спробує обзавестися президентом

Молдова поставила світовий рекорд життя без президента

На місцевих виборах у Молдові перемогли комуністи

Повʼязані теми:

Наступна публікація