З Євросоюзу почали висилати до Туреччини перших мігрантів

Одне з суден буде здійснювати по два рейси і перевозити 200 мігрантів на день

Сьогодні, 4 квітня, людей без офіційного статусу біженця почали депортувати в Туреччину, а з її території в Європу перевезуть стільки ж  з оформленими документами сирійців.

Повідомляється, що депортація нелегалів — один з головних пунктів угоди між Анкарою і Брюсселем щодо міграційної кризи. Їх будуть перевозити на поромах з порту Мітіліні на острові Лесбос у турецький порт Дікелі. На борту кожного мігранта буде супроводжувати поліцейський: влада боїться масових втеч. Мігранти не приховують, що в Туреччину плисти не хочуть.

На першому етапі протягом трьох днів, з 4 по 6 квітня, планується переселити 750 нелегальних біженців і мігрантів.

Одне з суден буде здійснювати по два рейси в день і перевозити 200 мігрантів в день, інше — один рейс з 50 мігрантами. 

Нагадаємо, згідно із угодою між ЄС та Туреччиною, в обмін на кожного сирійця, повернутого до Туреччини, ЄС зобов'язується приймати громадянина Сирії, який вже знаходиться в цій країні. У відповідь Туреччина просила відновити процес вступу в ЄС, подвоєння - з 3 млрд до 6 млрд євро допомоги від Євросоюзу на утримання біженців і запровадження безвізового режиму між ЄС і Туреччиною.

Втім, ЗМІ пишуть, що турецькі прикордонники розстрілюють біженців на кордоні із Сирією при спробі останніх перетнути кордон із Туреччиною.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: