Загадковий вибух стався біля ядерного об'єкта в Ірані

Дата публікації
Перегляди
2255
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Загадковий вибух стався біля ядерного об'єкта в Ірані

В околицях заводу з переробки уранової руди в Ісфахані пролунав вибух / Фото: haaretz.co.il

Суперечливі повідомлення про потужний вибух надходять з іранського міста Ісфахан, де розташовано завод з переробки урану.

В Ірані пролунав потужний вибух поблизу міста Ісфахан, де розташований один з найважливіших ядерних об'єктів країни – завод з переробки уранової руди.

Перші повідомлення про вибух надійшли в понеділок, 28 листопада, однак досі не ясно, що саме вибухнуло, і які наслідки. Спочатку інформацію про вибух розмістило на своєму сайті іранське інформаційне агентство FARS, однак пізніше це повідомлення було видалене.

Однак новину встигли "зняти" ізраїльські ЗМІ. За їхніми даними, там йшлося, що мешканці Ісфахана налякані вибухом, від якого в будинках тряслися вікна, і вимагають пояснень від влади.

Пізніше в окружному управлінні безпеки заявили, що "відомості сфабриковані і не відповідають дійсності". Чиновники припустили, що в сусідньому з Ісфаханом містечку могло вибухнути все, що завгодно – "водогін чи щось в одному з будинків".

Водночас губернатор Ісфахана Аліреза Закері заявив, що в околицях міста проводилися військові навчання на базі ВПС, і, ймовірно, саме з цим пов'язано інцидент.

Cупутниковий знімок, на якому видно наслідки вибуху на базі під Тегераном, 22 листопада / Фото: ISIS
Зі свого боку, головний суддя провінції Голямреза Ансарі підтвердив іранському агентству ISNA у понеділок: "Після полудня було чутно вибух, однак у нас поки немає жодних даних про його джерело", - цитує The Jerusalem Post.

Ізраїльські ЗМІ звертають увагу, що військова база ВПС, яку згадав губернатор, розташована на схід від міста - там же, де і ядерний завод. Втім, оглядачі сумніваються, що щось могло бути підірвано на території заводу – тоді б у повітрі могла утворитися токсична фтороводенева кислота.

Повідомлення про новий вибух надійшло через два тижні після того, як аналогічна подія сталася на військовій базі під Тегераном, де проводилися випробування ракети "Шихаб".

Жертвами вибуху під Тегераном стали, за різними даними, від 17 до 36 осіб.

Вашингтонський Інститут науки і міжнародної безпеки (ISIS) опублікував на своєму сайті супутниковий знімок, на якому видно наслідки вибуху на іранській базі. Місця руйнувань і завалів вказані стрілками. Знімок був зроблений 22 листопада.

Читайте також:

Іран націлив на Ізраїль 150 тисяч ракет

В околицях Тегерана стався вибух, щонайменше 15 людей загинули

Довгоочікуваний звіт МАГАТЕ: Іран створював власну атомну бомбу

В Ірані розглядають три варіанти війни з США та Ізраїлем

Наступна публікація