Іран націлив на Ізраїль 150 тисяч ракет

Дата публікації
Перегляди
4001
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Іран націлив на Ізраїль 150 тисяч ракет

Запуск іранської ракети "Зельзаль". Архівне фото / Фото: AFP

Міністр оборони Ірану пообіцяв випустити по Ізраїлю "дощ ракет", якщо той розпочне бойові дії.

Іран пригрозив випустити по Ізраїлю 150 тисяч ракет, якщо Тель-Авів зважиться розпочати військові дії.

"Іран - це не Афганістан і не Ірак. Якщо американці зроблять цю помилку і нападуть на нас, ми їм покажемо, як воювати. Ізраїль має бути покараний за свої злочини в Палестині і Лівані. Ісламська Республіка націлила на Ізраїль близько 150 тисяч ракет", - заявив міністр оборони Ірану Ахмед Вахіді, виступаючи перед солдатами-добровольцями в Бушері.

Він не уточнив, звідки саме може бути випущено "дощ ракет". За оцінками західних експертів, Тегеран не може розташовувати 150 тисячами балістичних ракет, здатних досягти ізраїльської території.

Однак разом із своїми союзниками – рухами ХАМАС, "Хезболла" і Сирією – він може спробувати забезпечити інтенсивність обстрілів Ізраїлю, обіцяну Вахіді.

Раніше іранський генерал-майор Рахім Сафаві заявив, що в Ізраїлі немає такого місця, до якого не дістали б іранські ракети. За його словами, кількість ракет, а також дальність їхнього польоту, не обмежені.

Напередодні також з'явилася інформація, що Іран посилив свій військовий флот трьома новими підводними човнами класу Ghadir.

Нагадаємо, з початку осені в ізраїльських та світових ЗМІ активно мусується тема ймовірного нападу Ізраїлю на Іран. За даними деяких ЗМІ, Тель-Авів планує завдати удару по іранських ядерних об'єктах на різдвяні свята.

Ці чутки почали точитися у зв'язку з публікацією доповіді МАГАТЕ. У своєму звіті організація вперше пов'язала ядерну програму Ірану зі створенням ядерної зброї.

Зі свого боку, Тегеран назвав доповідь "безпідставною", заявивши, що вона ганьбить МАГАТЕ, оскільки створена на замовлення США.

Читайте також:

В Ірані розглядають три варіанти війни з США та Ізраїлем

Половина американців підтримують напад на Іран

На зимові свята Ізраїль готує удар по Ірану без узгодження з США

Начальник генштабу ЦАХАЛ вважає війну невідворотною

Наступна публікація