Загибель "Титаніка" була описана за 14 років до катастрофи

Дата публікації
Перегляди
8028
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Загибель "Титаніка" була описана за 14 років до катастрофи

Письменник, який описав загибель "Титаніка", отримав славу екстрасенса / Фото: National Geographic

Повість "Марність" буквально рясніє деталями, що вказують на разючу подібність двох кораблів - реального і вигаданого.

Трагічна історія "Титаніка", з загибелі якого 12 квітня виповнюється рівно 100 років, виявляється була детально описана буквально за кілька років до катастрофи.

Легендарний лайнер в точності повторив долю іншого - вигаданого - судна з дуже схожою назвою "Титан", що фігурує в повісті "Марність" американського письменника Моргана Робертсона.

В історії американця, написаної ним у 1898 році, корабель грає не основну роль. Але через 14 років, він набув практично міфологічного статусу серед людей, що займалися вивченням обставин реальної катастрофи. Незважаючи на те, що критики не оцінили літературні здібності автора, Робертсон заробив репутацію "екстрасенса".

Твір Робертсона буквально рясніє деталями, що вказують на разючу подібність двох кораблів. Так, літературний "Титан" описується як найбільший корабель свого часу. Реальний "Титанік" всього на 25 метрів довше.

Дивіться ФОТО: Підводні роботи зробили унікальні фотографії затонулого "Титаніка"

Збігається також їх максимальна швидкість - понад 20 вузлів, а також та трагічна обставина, що рятувальних шлюпок на борту було передбачено тільки для мінімальної кількості пасажирів.

Обидва судна були проголошені непотоплюваним, й обидва виявилися занадто вразливими, зіткнувшись з айсбергом в середині квітня.

Моторошні паралелі між твором Робертсона про загибель "Титану" і трагедією "Титаніка" у 1912 році створили письменникові репутацію провидця. У той же час вчені схильні бачити в цьому банальний збіг, який легко пояснюється біографією американця.

Справа в тому, що Робертсон був досвідченим моряком. Він бачив, що кораблі починають будувати все більше і більше за розмірами, а також знав про небезпеки, що підстерігають їх у плаванні, тому придумати історію зіткнення величезного судна з айсбергом не було для нього проблемою, пояснює професор Університету Вілфріда Лорье Пол Гейер.

Нагадаємо, "Титанік" був побудований у 1911 році. На той момент 269-метровий корабель був найбільшим судном у світі. 10 квітня 1912 року він вийшов з англійського порту Саутгемптон і відправився до Нью-Йорку. Чотири дні потому лайнер, що вважався непотоплюваним, затонув в північній Атлантиці після зіткнення з айсбергом. З 2224 пасажирів і членів екіпажу загинули понад 1500 чоловік. Уламки судна покояться в океані на глибині 3,8 кілометра.

Наступна публікація