Законність незалежності США поставили під сумнів

Британські юристи запевняють, що Декларація незалежності США, створена Томасом Джефферсоном, нелегітимна.

Американські та британські юристи ведуть суперечку про законність Декларації незалежності США, яка була прийнята 4 липня 1776 року.

Вона була прийнята членами Другого континентального конгресу, які були незадоволені королівською владою.

Дебати відбулися в штаті Філадельфія, де і був підписаний історичний документ про суверенітет.

Британці запевняють, що Декларація незалежності, створена Томасом Джефферсоном, нелегітимна, вона стала "ударом для загальної свободи, закликом до війни і наріжним каменем для заснування нової імперії"..

Дискусію, покликану з'ясувати, чи дійсно американські колоністи мали законні підстави для оголошення незалежності, організувала Американська корпорація адвокатів і Греївська школа - одна з чотирьох англійських шкіл підготовки баристерів.

Для американських юристів відповідь на поставлене питання дуже проста, вона співзвучна з російським прислів'ям "соломинку в чужому оці знайшли, а в своєму колоди не помічають".

Американці нагадали британцям про те, що вони також "використовували Декларації прав (Declaration of Rights), щоб повалити короля Якова II, і всі ці акти були визнані цілком обґрунтованими і законними".

Англійці, однак, не вважають "відокремлення" юридичним інструментом, за допомогою якого можна залагоджувати внутрішні суперечки. "Що буде, якщо Техас раптом вирішить відокремитися від США?", - запитували британські юристи.

Водночас, американці заявляють, що в 1770-х роках настав той момент, коли люди, чиї "природні права" порушувалися, більше не хотіли бути вірними "тиранії".

Але скарги, перераховані в Декларації незалежності, були занадто тривіальні, щоб виправдати розкол, заявили баристери з Англії.

Головна з них - ніякого оподаткування без представництва - не більше, ніж бажання колоністів не платити за їх захист від нападу Франції, який чинили британські військові протягом семи років.

Юристи зі США привели свої контрдокази: законність Декларації підтверджується і тим, що деякі з її пунктів відображені в Статуті Організації Об'єднаних Націй.

Голосування в кінці обговорення показало, що більшість учасників дискусії все-таки визнають легітимність Декларації.

Читайте також:

Долар подорожчає через "торгову війну" США та Китаю

США починають війну з "Божою армією опору" через нафту

Іран звинуватив США в розпалюванні війни

У США закінчилися гроші на війни

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: