Жінки, які полюбляють каву, менше схильні до депресії

Кофеїн, як відомо, підсилює почуття задоволення від життя та наповнення енергією.

Жінки, які випивають за день декілька чашок кави, менш схильні до депресії.

Як передає ВВС, до такого висновку прийшли американські вчені.

Причини цього явища достеменно не відомі, проте автори дослідження вважають, що кофеїн може впливати на хімічні процеси в мозку. Кава без кофеїну подібним ефектом не володіє.

Експерти рекомендують зайнятися більш детальним вивченням цієї теми. Однак, на їхню думку, ще рано рекомендувати жінкам переходити на посилене споживання кави, щоб позбутися пригніченого стану.

В експериментах взяли участь понад 50 тисяч медсестер із США. Школа медичних досліджень при Гарвардському університеті стежила за здоров'ям групи жінок протягом 10 років: з 1996 по 2006 рік. За весь цей час депресія спостерігалася приблизно у 2600 жінок. Більшість з них майже не вживали кави, або пили її в обмеженій кількості.

Якщо ж порівняти тих, хто випивав приблизно по одній чашці кави на тиждень, з тими, хто насолоджувався цим напоєм по два-три рази на день, ризик розвитку депресії у другої групи був на 15% нижче, ніж у першій. У жінок, що випивали по чотири чашки кави в день, ризик знижувався приблизно на 20%.

Поціновувачі кави також були більш схильні до куріння і вживання алкоголю. Їх набагато менше цікавили походи до церкви, благодійна робота або допомога в місцевій громаді.

Ще одна особливість цієї групи жінок полягала в тому, що вони менше страждали від ожиріння, підвищеного кров'яного тиску і діабету.

Вчені відзначають, що результати їх роботи збігаються з підсумками попередніх досліджень, які виявили меншу частоту суїцидів серед людей, що вживають каву.

На їхню думку, ключову роль в цьому може грати кофеїн, який, як відомо, підсилює почуття задоволення від життя і наповнення енергією.

Читайте також:

Розкрито секрет поганого настрою у жінок і як з ним боротися

Вчені: нещасні люди дивляться телевізор, щасливі читають книжки

Новозеландка продала свою депресію на онлайн-аукціоні

Вчені довели, що кава викликає галюцинації

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: