Альпіністам-одинакам заборонили підкорювати Еверест

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Причиною заборони послужила висока смертність серед соло-альпіністів.

Альпіністам заборонили підніматись на Еверест поодинці. Таке рішення було ухвалене кабінетом міністрів Непалу, через велику кількість загиблих саме серед соло-скелелазів у Гімалайських горах.

Нововведення покликане зменшити смертність серед підкорювачів вершин, пише Metro з посиланням на секретаря міністерства культури, туризму і цивільної авіації країни Махешвора Неупане.

Крім цього, влада Непалу заборонила підніматись на найвищі вершини альпіністам з більш ніж двома ампутованими кінцівками та сліпим. Але люди з обмеженими можливостями називають таке рішення дискримінаційним. Зокрема, про це заявив на своїй сторінці підкорювач Евересту Харі Будха Магар, який належав до добровольчих британських військ та втратив обидві ноги під час війни в Афганістані.

Такими рішенням влада ставить під серйозний удар туристичний бізнес країни. Адже 70% державного бюджету формується завдяки альпінізму. Так, піднятися на Еверест в групі з 6 людей коштує близько 40 тисяч доларів, а підкорення піку самотужки  - близько 60 тисяч доларів.

У минулому сезоні тільки вершини Евересту з південного боку досягли 190 іноземців і 259 непальців. А загалом в країні розташовуються 8 з 14 вершин світу вищих за 8 тисяч метрів.

Раніше згадувалось про трьох альпіністів, що загинули під час сходження лавини в Альпах. Один з них 31-річний француз потрапив під лавину, коли самотужки підіймався на гору Глатванг, висота якої складає 2376 м. Згодом тіло загиблого після кількох годин пошуків було знайдено під триметровою товщею снігу.

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Туризм на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар

Вибір редакції