Вилкове в Одеській області: відпустка у місті з водними каналами у мальовничій дельті Дунаю

Вилкове в Одеській області: відпустка у місті з водними каналами у мальовничій дельті Дунаю

Фото: instagram.com/ann_muzychko

Тут пригощають особливою рибною юшкою та місцевим вином.

Пандемія коронавірусу зруйнувала всі плани на відпустку за кордоном через закриті авіашляхи та зупинку транспорту. Однак це хороша нагода влаштувати свою відпустку-2020 в Україні і познайомитися із новими місцями.

ТСН.ua розповідає, де в Україні сховалася Шрі-Ланка, яке місце на мапі країни не поступається швейцарським краєвидам та де можна побачити екзотичних тварин, не виїжджаючи за кордон. Цього разу розповідаємо про місто, яке часто порівнюють із італійським містом - Вилкове в Одеській області.

Фото: instagram.com/ann_muzychko

Вилкове: містечко на каналах у дельті Дунаю

Це місто частіше називають "українською Венецією", однак його назва - Вилкове. Воно розташоване у дельті ріки Дунай на півдні України. На перший погляд, це звичайне містечко, яке нічим не відрізняється від інших.

За словами мешканців, Вилкове схоже на Венецію лише тоді, коли дороги із поганими водостоками заливають рясні дощі. Також тут дуже вогка земля, тож дороги тут не з асфальту, а з бетонних плит.

Фото: instagram.com/ann_muzychko

Однак вулиці старої частини містечка розташовані на воді, через них Вилкове і порівнюють із італійським містом. Однак тут "канали" називають єриками. Замість звичних машин ними пересуваються на місцевих "гондолах", моторних човнах тощо.

Єрики займають половину міста Вилкове, кожний сягає всього 1-2 метри завширшки. Так, мешканці, стоячи в човні, відштовхуються від дна і берегів довгим веслом. "Водіями" тут можуть бути і чоловіки, і жінки, і навіть літні люди.

Вилкове славиться красивими краєвидами, смачним вином з місцевого винограду та рибною юшкою.

Фото: Facebook Оксани Забужко

Як доїхати до Вилкового

Найліпше їхати до Вилкового власним або орендованим автомобілем, однак і для охочих без машини і спосіб дістатися містечка. Можна доїхати потягом до Одеси, від якої Вилкове розташоване за 225 кілометрів, або до Ізмаїла, а тоді до потрібної точки проїхати ще 132 км.

Фото: instagram.com/ann_muzychko

Наприклад, із Києва за напрямом "Київ - Одеса" курсує чотири поїзда. 

Ціни на квитки за напрямом "Київ - Одеса":

  • місце для сидіння першого класу - 770 - 1150 грн;
  • місце для сидіння другого класу - 400 - 510 грн. 
  • місце у вагоні класу "Люкс" - 1400 - 1480 грн;
  • місце у купейному вагоні - 490 - 580 грн.
  • місце у плацкартному вагоні - 245 грн. 

Один з поїздів, що вирушає до Одеси, також прямує і до Ізмаїла. Він перебуває в дорозі 17 годин 37 хвилин.

Ціни на квитки за напрямом "Київ - Ізмаїл":

  • місце у вагоні класу "Люкс" - 1700 грн;
  • місце у купейному вагоні - 560 грн.
  • місце у плацкартному вагоні - 270 грн. 
Фото: instagram.com/ann_muzychko

Де поселитися та чим зайнятися у Вилковому

Для тих, хто хоче зупинитися у Вилкове, тут є готелі. Найчастіше ж туристам пропонують двоповерхові будиночки із номерами на двох-трьох людей. Так, ціни за добу у них стартують від 800 гривень до понад 2500 гривень. Також тут є і більш дешеві варіанти, де ціна за добу становитиме близько 400 гривень.

Тим, хто прибуває сюди на відпочинок, пропонують спробувати рибу, а також місцеву юшку, яка є фішкою міста. Також у меню є і шматочок Франції - жаб’ячі лапки. 

Також туристам радять спробувати вино "Новак", яке виготовляють із однойменного виноградного сорту. Напій зазвичай міцніший він інших вин. Охочі зайняти себе справою можуть приєднатися до місцевих рибалок і також спробувати наловити риби. 

Фото: instagram.com/juliamiagu

Ще туристам пропонують екскурсії на катері Дунаєм, під час яких можна побувати на "нульовому кілометрі". Сам там Дунай впадає у Чорне море.

Під час цієї водної прогулянки можна насолодитися природою Дунайського біосферного заповідника, а після туристів запрошують на обід із вином.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Сестра гребёт

Допис, поширений Vladyslav Merhut (@vladyslav.merhut)

Повʼязані теми:

Наступна публікація