Черепашинецький кар'єр: вихідні із пікніком над лазуровим озером у Вінницькій області

Черепашинецький кар'єр: вихідні із пікніком над лазуровим озером у Вінницькій області

Фото: @kirilltikhov @romko_lemko | Instagram

Яскравий вихідний над блакитним озером та на свіжому повітрі.

Пандемія коронавірусу зруйнувала всі плани на відпустку за кордоном через закриті авіашляхи та зупинку транспорту. Однак це хороша нагода влаштувати свою відпустку-2020 в Україні і познайомитися із новими місцями.

ТСН.ua розповідає, де в Україні сховалася Шрі-Ланка, яке місце на мапі країни не поступається швейцарським краєвидам та де можна побачити екзотичних тварин, не виїжджаючи за кордон. Охочим позасмагати серед хвої та поплавати в озері лазурового кольору варто завітати до Черепашинецького кар'єра у Вінницькій області.

Фото: instagram.com/kirilltikhov

Черепашинецький кар'єр: лазурна вода серед хвойних лісів

Черепашинецький кар'єр розташований біля села Черепашинці, за 44 кілометри від Вінниці. Раніше на його місці було лише болото, у якому водилася велика кількість черепах. Саме через це місце і отримало таку назву. Сам кар'єр діяв тут до 90-х років, але його закрили. Так, його швидко затопило водою, й тепер тут розташоване озеро. 

Фото: instagram.com/kirillkash49

У Черепашинецькому кар'єрі дуже чиста та прозора вода, тож купатися тут приємно. Завдяки рослинам та хвойним деревам, які оточили озеро, повітря тут чисте і свіже. Деякі з рослин тут ростуть просто з води. 

Глибина озера сягає 90-100 метрів, дно його нерівне, тож під час стрибків у воду варто бути обачними. Береги водойми - це здебільшого глиняні та піщані урвища, які сягають 7-8 метрів у висоту. Також тут є невеликий пологий пляж, де можна розміститися та позасмагати.

Фото: instagram.com/in.zubchenko

Як доїхати до Черепашинецького кар’єра

Охочим відпочити на Черепашинецькому кар'єрі спочатку потрібно дістатися до Вінниці. Так, тим, хто їхатиме зі столиці, може зробити це за допомогою потяга за напрямом "Київ - Вінниця". Сюди прямує аж вісім поїздів, серед яких є і "Інтерсіті".

Ціни на квитки за напрямом "Київ - Вінниця":

  • місце для сидіння першого класу - 355-500 грн;
  • місце для сидіння другого класу - 205-265 грн;
  • місце у вагоні класу "Люкс" - 720-850 грн;
  • місце у купейному вагоні -320-370 грн;
  • місце у плацкартному вагоні - 145-215 грн. 
Фото: instagram.com/romko_lemko

З Вінниці потрібно доїхати до Черепашинців, біля яких розташоване озеро, подолавши ще 44 кілометри. Туристи можуть скористатися маршруткою, автостопом або орендованим автомобілем.

Також сюди можна дістатися власним автомобілем. 

Фото: instagram.com/in.zubchenko

Де поселитися та чим зайнятися на Черепашинецькому кар’єрі

Черепашинецький кар'єр підійде для відпочинку на вікенд, однак охочі можуть провести тут більше часу. Так, ночувати тут можна лише у наметі, адже біля озера жодних баз відпочинку немає. Перед відпочинком на кар'єрі варто запастися їжею та питною водою. Варто пам’ятати, що тут немає спеціально обладнаних туалетів і смітників, тож сміття потрібно забирати із собою.

Фото: instagram.com/obsc.urity

Ті, кому важливий комфорт та зручності, можуть поселитися в апартаментах, готелях чи хостелах Вінниці. Ціни на апартаменти стартують від 500 грн, на номери у готелях - від до 400 до понад дві тисячі, на хостели - від 200 до 400 грн за місце на одну ніч.

Зазвичай на Черепашинецькому кар’єрі влаштовують пікніки та плавають у озері. Також тут можна позасмагати на пляжі. Охочі ж влаштувати собі активний відпочинок можуть поправлятися на каяках, сапах тощо. 

Фото: instagram.com/anastasia.polinkova

Повʼязані теми:

Наступна публікація