Українська Атлантида: чому варто провести відпустку на Бакотській затоці

Українська Атлантида: чому варто провести відпустку на Бакотській затоці

Фото: igormelika.com.ua

Відпустка серед скель, води і дикої природи.

 Пандемія коронавірусу зруйнувала всі плани на відпустку за кордоном через закриті авіашляхи та зупинку транспорту. Однак це хороша нагода влаштувати свою відпустку-2020 в Україні і познайомитися із новими місцями. 

ТСН.ua розповідає про найгарніші куточки країни, де можна відпочити від тривалого карантину та напруженої роботи. Одним з таких місць є Бакотська затока на Хмельниччині, яку прозвали "українською Атлантидою". Тут є і вода, і скелі, і майже дика природа.

Як з’явилася Бакотська затока і чому її прозвали "Атлантидою"

Окрім вже усім відомої Кам’янець-Подільської фортеці, у Хмельницькій області є ще одна чарівне місце. Бакота - це село, яке існувало до 1981 року: усе через будівництво Новодністровської ГЕС 1981 року, яка затопила місцевість.

Тоді село пішло на дно, й тепер тут Бакотська затока. Місцеві ж прозвали місцину "українською Атлантидою". 

Зараз перед туристами відкривається надзвичайний краєвид: вода розливається просто посеред скель та вкритих зеленню пагорбів. Увечері ж можна спостерігати чарівний захід сонця просто зі свого намету. 

Фото: instagram.com/kryzhanovska_lesya
Фото: instagram.com/yakateyka

Як доїхати до Бакотської затоки 

Бакота розташована за 55 кілометрів від Кам’янець-Подільська та за 106 кілометрів від Хмельницького. 

До Бакотської затоки можна дістатися потягом. Наприклад, з Києва можна доїхати лише через Хмельницький поїздом за напрямком "Київ-Хмельницький". Він виїжджає зі столиці о 23:46 та прибуває у кінцевий пункт призначення о 05:05. 

Ціни на квитки у потязі "Київ-Хмельницький":

  • у плацкартному вагоні - 270 грн.;
  • у купейному вагоні - 392 грн.;
  • у вагоні із сидячими місцями - 220 грн.
Фото: instagram.com/paskonadia

Далі ж потрібно дістатися Старої Ушиці, звідки доведеться пройти пішки близько трьох кілометрів. Також сюди можна доїхати своїм або орендованим автомобілем чи спробувати скористатися послугами BlaBlaCar.

Фото: instagram.com/paskonadia

Де зупинитися в Бакоті

Бакотська затока - ідеальна для відпочинку у наметах, адже навколо - лише природа. Усе, що нагадує про цивілізацію - це парковка для автомобілів.

Якщо такий формат відпочинку для вас новий, варто запастися спальним мішком, достатньою кількістю води, засобом проти комах, аптечкою та зручним і відповідним до погоди одягом.

Фото: instagram.com/olek.podobailo

Також тут немає магазинів, а найближча крамниця розташована за два кілометри від затоки, до якого доведеться ходити пішки, якщо ви прибули потягом. Тож перед приїздом варто запастися продуктами. 

Для тих, кому цілодобовий відпочинок у наметах не до душі, на території є котеджне містечко "Теремки". Ціни на номеру за добу тут коливаються від 1000 до 2350 грн., а на території є кафе. 

Фото: instagram.com/kseniyacircus
Фото: instagram.com/paskonadia

Відпочивши на території затоки, можна доїхати до Кам'янець-Подільського, де можна відвідати вцілілу фортецю, що була побудована ще у 14 столітті. Також можна відвідати водоспад Бурбун, який розташований за 36 кілометрів від Бакоти.

Повʼязані теми:

Наступна публікація