Англійський суд дозволив називати словом vodka тільки горілку

Англійське правосуддя вирішило, що алкогольні напої міцністю нижче 37,5% не можуть називатися горілкою або мати схожі назви.

Верховний суд Англії та Уельсу у вівторок виніс ухвалу за поданням британських виробників алкоголю Intercontinental Brands і Diageo, дозволивши називати горілкою лише горілку, а не інші спиртні напої.

Англійське правосуддя вирішило, що алкогольні напої міцністю нижче 37,5% не можуть називатися горілкою або мати схожі назви.

Diageo, один з найбільших світових виробників алкоголю, котрий володіє у тому числі брендом Smirnoff, звернулась до Верховного суду Англії і Уельсу в 2008 році, вказуючи на те, що компанія Intercontinental Brands (ICB) виробляє 22-градусний спиртний напій під маркою Vodkat. Diageo в своєму позові наполягала на тому, що продукція, що називається горілкою, повинна охоронятися тими ж правами, що і віскі та шампанське.

Втім, як наголошується у рішенні суду, спочатку на пляшці Vodkat Imperial, оформленій як звичайна горілка, не підкреслювалося, що вміст спирту в напої майже удвічі нижчий. Це здатне ввести покупця в оману, наполягав позивач, підкреслюючи, що нижча в порівнянні з горілкою ціна продукту спонукала покупця обирати саме його.

Пізніше ICB провела ребрендинг, додавши до назви Vodkat підпис Schnapps і вказівку міцності і напою, проте це не вплинуло на рішення суду, який постановив, що випускати алкогольні напої, що не є горілкою, під цією назвою або близькими найменуваннями не можна.

Власне горілкою англійський суд пропонує називати безбарвний алкогольний напій, вироблений із спирту, отриманого шляхом дистиляції зернової, картопляної та іншої сировини.

У рішенні суду наголошується, що право називатися батьківщиною напою відстоюють Росія і Польща, але в даний час це інтернаціональний продукт - всесвітньо відому горілку виробляють не лише в цих країнах, але і в Швеції, Фінляндії та Великобританії.

Читайте також:

Посол Великобританії рекомендує Україні запатентувати горілку як бренд

Головний нарколог Росії вважає похмілля міфом

Українцям дозволять варити самогон для себе

Білорусів штрафуватимуть за купівлю самогону

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: