Іспанці заявили, що "Кока-колу" вигадали саме вони

Іспанці заявили, що "Кока-колу" вигадали саме вони

Ілюстрація

Американцям наприкінці ХІХ сторіччя нібито сподобався смак іспанського сиропу, фармацевт Джон Пембертон розбавив його газованою водою і почав продавати як власний винахід.

Житель іспанського міста Айело Хуанхо Міка стверджує, що винахідником напою "Кока-кола" є його предок, а не американський фармацевт Джон Пембертон Стіт, як прийнято вважати.

За словами Міки, його двоюрідний прапрадід відвіз придуманий ним сироп під назвою "Кола-кока" на виставку-ярмарок у Філадельфію в 1884 році і отримав приз. Американцям нібито сподобався смак сиропу, і два роки потому з'явився новий безалкогольний напій.

Жителі міста Айело солідарні з чоловіком, Вони вважають, що Джон Пембертон якимось чином спробував сироп, скопіював його, розбавив газованою водою і почав продавати як власний винахід.

Нащадки іспанського винахідника сиропу вже отримали від виробників "Кока-коли" гроші: в 1940 році, коли американці спробували увійти на іспанський ринок, вони заплатили потенційним конкурентам 1700 доларів за права на торговельну марку "Кола-кока". Документи, що доводять факт продажу, не збереглися, але відомо, що приблизно в ці роки іспанці перестали виробляти "Кола-коку", переключившись на продаж алкогольного напою "Cola Nut Coca".

У той же час самі виробники "Кока-коли", до яких журналісти звернулися за коментарями, відповіли, що право вважатися винахідниками напою неодноразово намагалися привласнити жителі різних країн.

Читайте також:

Склад Coca-Cola нажахав онкологів - напій провокує рак

Розкрито секретний склад Coca-Cola: кориця, кофеїн і алкоголь

Ахмадінежад збирається заборонити "Кока-колу"

Повʼязані теми:

Наступна публікація