Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Матюки можуть замінити знеболювальне

Лайливі слова діють як знеболювальне, якщо вживати їх не частіше за 60 разів на день.

Вчені з'ясували, що матюками можна знімати больові відчуття, але тільки якщо людина не лається постійно. Інакше знеболювальний ефект пропадає.

Про це свідчать результати експерименту, проведеного психологами Кільського університету у Великобританії. Під час досліду, людина довше витримувала у крижаній воді, якщо сипала прокльонами, ніж просто вигукувала нейтральні слова.

Пізніше вчені вирішили з'ясувати, як впливає на знеболювальний ефект лайка тих людей, для яких матюки - звичка. Дослідники навіть з'ясували усе в конкретних цифрах. Так, лайка втрачає ефект знеболювального, якщо вживати її більш ніж 60 разів на день.

Механізм такого знеболювання вченим не зовсім ясний. Швидше за все лайка сприяє вивільненню агресії і злості, які як раз і є причиною стрес-індукованої больової чутливості.

При стресі відбувається викид адреналіну, який допомагає не звертати уваги на біль. Лайка ж впливає на глибші зони мозку, ніж звичайна мова. На ті, які відповідають за емоційну поведінку. А от якщо людина звикла лаятися, то емоційна відповідь на лайку у неї слабшає, відповідно, сходить нанівець і її знеболювальний ефект.

Читайте також:

Кримські цілителі лікують від імпотенції матюками і травою "пое...нь"

В Австралії випустили листівки з матюками-поздоровленнями

У Запоріжжі студента посадили за матюки в чаті

Залиште свій коментар

Вибір редакції