Регіонали зроблять ставку на російську мову

Дата публікації
Перегляди
2889
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Регіонали зроблять ставку на російську мову

Партія регіонів готується до "передвиборчої" сесії парламенту

У Партії регіонів обіцяють до кінця липня ухвалити закон про мовну політику, за яким російська стане офіційною в 10 областях.

На наступній сесії Верховної ради, яка розпочнеться 7 лютого і триватиме до середини липня, у Партії регіонів планують зробити ставку на "мовні" законопроекти.

"Серед ключових законопроектів, які ми маємо намір ухвалити, - закон про мовну політику Колесніченка та Ківалова. Цей проект активно підтримує і лідер фракції Олександр Єфремов. Щоправда, не впевнений, що нас підтримають колеги з партії Литвина, але 226 голосів є і так", - розповів газеті "Сегодня" перший заступник голови фракції ПР Михайло Чечетов (зазначимо, що, за цим проектом, російська мова стане офіційною в 10 областях України).

Також, за його словами, на новій сесії не буде перешкод для розгляду законопроекту про вибір мови виховання в дитсадках, який не змогли внести до порядку денного в січні через брак голосів.

"Те, що не було 226 голосів, це не політична позиція, а звичайне нехлюйство", - зізнався Чечетов.

В опозиції ці кроки сприймають у багнети. "Цим хочуть звузити права української як державної мови, що суперечить Конституції. Не можу говорити за всю опозицію, але члени УНП будуть перешкоджати ухваленню закону", - запевнив нардеп від НУ-НС, лідер УНП Юрій Костенко.

Варто зазначити, що восени в Україні пройдуть чергові парламентські вибори. За інформацією джерел "Сегодня", у передвиборчому штабі впевнені: єдина можливість для регіоналів посісти перше місце на виборах за партійними списками – хоча б частково виконати гуманітарні обіцянки, які були дані Віктором Януковичем напередодні президентських виборів.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Дата публікації
Перегляди
2889
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація