Учені навчилися вираховувати вічне кохання

Чи кохання має право на майбутнє, а чи краще одразу припинити стосунки, учені навчилися вираховувати дуже швидко.

Американські вчені з'ясували, що передбачити долю романтичних відносин можна за допомогою аналізу лексикону одного з партнерів. Тепер дослідники зможуть вирахувати, чи буде любов "вічною", за допомогою тесту на словесні асоціації.

Дане дослідження провели співробітники Університету Рочестера. В експерименті взяли участь 116 добровольців. У ході тестів піддослідним показували слова з позитивним смисловим забарвленням, наприклад, "світло" і "спільне користування майном" і негативно забарвлені, такі, як "горе" і "ворожість".

Спочатку людей просили натискати кнопку щоразу, коли побачене ними слово з позитивним значенням асоціювалося, на думку піддослідних, з їхнім партнером. Під час другого тесту добровольці повинні були робити майже те ж саме, тільки їм необхідно було відзначати "погані" слова, які могли б бути пов'язані з коханою людиною.

При цьому завдання повинні були виконуватися швидко - в учасників експерименту не було часу на обдумування своїх відповідей. У результаті виявилося, що люди, відносини яких перебували на межі розриву, набагато частіше використовували негативно забарвлені слова для характеристики свого партнера.

"Що найбільше мене вразило в цьому експерименті, так це те, що розроблена нами методика діагностики романтичних відносин виявилася набагато ефективнішою, ніж та інформація, яку повідомили про своїх партнерів піддослідні", - говорить Рональд Рогг, керівник дослідження.

За словами вченого, у людей, які в ході тестів демонстрували негативне ставлення до свого коханого, ризик розриву відносин протягом року з моменту експерименту підвищувався в сім разів. Так, із 116 учасників дослідів 11 осіб порвали зі своїми партнерами за вказаний період часу, як і прогнозували вчені.

Читайте також:

Журнал Time назвав Топ-10 "любовних трикутників" XX століття

Друзі подовжують людині життя, вважають американські вчені

Закохавшись, людина неминуче втрачає близьких друзів

Вчені з'ясували, чим закоханість відрізняється від кохання

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: