Учені навчилися вираховувати вічне кохання

Дата публікації
Перегляди
3824
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Учені навчилися вираховувати вічне кохання

Учені тепер знають, коли кохання вічне / Фото: pixdaus.com

Чи кохання має право на майбутнє, а чи краще одразу припинити стосунки, учені навчилися вираховувати дуже швидко.

Американські вчені з'ясували, що передбачити долю романтичних відносин можна за допомогою аналізу лексикону одного з партнерів. Тепер дослідники зможуть вирахувати, чи буде любов "вічною", за допомогою тесту на словесні асоціації.

Дане дослідження провели співробітники Університету Рочестера. В експерименті взяли участь 116 добровольців. У ході тестів піддослідним показували слова з позитивним смисловим забарвленням, наприклад, "світло" і "спільне користування майном" і негативно забарвлені, такі, як "горе" і "ворожість".

Спочатку людей просили натискати кнопку щоразу, коли побачене ними слово з позитивним значенням асоціювалося, на думку піддослідних, з їхнім партнером. Під час другого тесту добровольці повинні були робити майже те ж саме, тільки їм необхідно було відзначати "погані" слова, які могли б бути пов'язані з коханою людиною.

При цьому завдання повинні були виконуватися швидко - в учасників експерименту не було часу на обдумування своїх відповідей. У результаті виявилося, що люди, відносини яких перебували на межі розриву, набагато частіше використовували негативно забарвлені слова для характеристики свого партнера.

"Що найбільше мене вразило в цьому експерименті, так це те, що розроблена нами методика діагностики романтичних відносин виявилася набагато ефективнішою, ніж та інформація, яку повідомили про своїх партнерів піддослідні", - говорить Рональд Рогг, керівник дослідження.

За словами вченого, у людей, які в ході тестів демонстрували негативне ставлення до свого коханого, ризик розриву відносин протягом року з моменту експерименту підвищувався в сім разів. Так, із 116 учасників дослідів 11 осіб порвали зі своїми партнерами за вказаний період часу, як і прогнозували вчені.

Читайте також:

Журнал Time назвав Топ-10 "любовних трикутників" XX століття

Друзі подовжують людині життя, вважають американські вчені

Закохавшись, людина неминуче втрачає близьких друзів

Вчені з'ясували, чим закоханість відрізняється від кохання

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3824
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація