В Україні набирають популярності психологи для собак

Спеціалісти допомагають вирішувати проблеми у стосунках між господарями та їхніми улюбленцями.

У світі з'явилася ще одна професія, яка нині активно набирає популярності, - зоопсихологи. Вони працюють з обома сторонами: і з вередливими йорками, неслухняними вівчарками, невихованими той-тер'єрами та рештою порід - і з їхніми вибагливими господарями. Про це йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

8-місячний Анрі, здається, сама слухняність. Він покірно виконує команди, а його власниця Юлія уважно слухає чергову настанову від зоопсихолога.

"Тільки коли він вже усе зробив, тільки тоді ми його заохочуємо. Ми кажемо йому: "Молодець!", - каже спеціаліст.

Але на цьому Юлія зупинятися не збирається, вона прагне довести Анрі до собачого ідеалу.

"Він мене будить зранку. Це перша проблема. І ще одна, коли сусідські собаки виходять гуляти - ми не можемо тихо бути в квартирі. Він влаштовує бунт - ведіть мене!", - скаржиться вона.

Зоопсихолог Наталя стверджує, що у людей хибне уявлення про те, як чотирилапий може і має поводитися в родині.

"Ви привели додому собачку, і вам його шкода, він же такий хороший, він дивиться, сумує за мамою. Ну звичайно, йди до мене під ковдру! Більше ви його звідти не виженете. Ви не дивіться, що він маленький. Собаки дуже владні!", - розповідає вона.

Виховати і перевиховати господарі прагнуть не тільки малих і вередливих порід. На заняття ведуть і великих собак. Не залежно від розміру, проблеми бувають однакові.

"Якщо собачка ричить на свою миску, на власника – "Мало поклав!" - то це тривожний дзвінок. Якщо собака, сидячи на дивані, намагається посунути господаря, то це теж тривожний дзвінок", - каже зоопсихолог.

Йоркширський тер'єр Анрі вже закінчив курс вихованої собаки. Але на цьому нічого не завершується - у досконалості немає меж! За кілька тижнів він повернеться закріплювати знання.

Кореспондент ТСН Людмила Бадалян

ВідеоУ світі активно набирає популярність професія зоопсихолога

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: