Вчені: справжнє щастя приходить в 55 років

Вчені: справжнє щастя приходить в 55 років

От воно - щастя! / Фото: livejournal.com

Вчені переконалися - чим старша людина, тим щасливішою вона себе вважає.

Справжнє щастя приходить в 55 років. Так заявили на днях британські вчені. А півроку тому американські екперти називали інший вік

Британські вчені, провівши опитування, з'ясували - людина починає відчувати себе по-справжньому щасливою після 55 років.

Причому чим старша людина, тим щасливішою вона себе вважає. Серед інших вікових категорій у Великобританії переважають змішані настрої.

Так, люди у віці від 45 до 54 років виявилися найменш задоволені життям взагалі і своїм фінансовим становищем зокрема. З представників цієї групи 12% відчувають себе нещасними, а задоволені всім менше 40% (при цьому середній "показник щастя" по країні - 48%). Основною причиною занепокоєння для них є думки про те, що пенсійних накопичень в старості їм буде недостатньо.

Це дані нових досліджень. Нагадаю, що всього півроку тому інші вчені називали іншу цифру. Група фахівців з Німеччини і США, що проводила психологічні дослідження з різновіковими групами громадян, з'ясувала, що справжнє щастя людина здатна випробувати лише в похилому віці - після 74 років.

Фахівці з'ясували, що втрата відчуття щастя у середньостатистичного європейця поступово починається ще в 15 років. Цей процес набирає обертів аж до 40, коли відбувається пік розчарування в житті. І дійсно, саме цей рубіж і раніше вважався критичним в оцінці людиною свого життєвого шляху.

Після 40-ка рівень щастя починає стабілізуватися і тримається в подібному стані кілька наступних років. А вже після 46-ти починається його повільне, але неухильне піднесення. Пік гармонії та миру в душі настає в 74 роки.

Читайте також:

Щоб бути щасливим, слід їздити у відпустку чотири рази на рік

Вчені: нещасні люди дивляться телевізор, щасливі читають книжки

Українці вважають себе нещаснішими, ніж росіяни

Повʼязані теми:

Наступна публікація